Lasīšanas laiks: 2 min
Trešdien, 28.maijā Valmierā notika forums “Augstākās izglītības loma 21.gadsmita Latvijā”, kas paredzēts kā iesākums tradīcijai ik gadu maijā rīkot Vislatvijas mēroga forumu par kādu aktuālu tematu, savos plānos ar portālu “Valmieras Ziņas” dalījās Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš.
Pēc viņa teiktā, šādu forumu uzstādījums esot parādīt, ka par nacionāla līmeņa jautājumiem kvalitatīvi iespējams diskutēt arī ārpus Rīgas, turklāt, kā pierādījis notikušais forums Valmierā, ne vien diskutēt, bet arī panākt, lai šīs diskusijas un to rezultāti sasniegtu dzirdīgas ausis.
G.Krūmiņš atzina, ka notikušais forums pilnībā ir sasniedzis savu mērķi.
“Izdevās diskusijās savienot gan lieliskus nozares ideju ģeneratorus, gan uzņēmējdarbības profesionāļus un tiešām vest sarunas konstruktīvā un uz attīstību vērstā virzienā,”
sacīja rektors piebilstot, ka pēc foruma saņēmis Saeimas deputāta Arvila Ašeradena zvanu, kas vien jau liecinājis, ka notikušās diskusijas ir sasniegušas atbildīgās personas.
Jau ziņojām, ka 28.maijā notikušajā forumā par augstākās izglītības lomu Valmierā vienkopus tikās augstskolu rektori, kā arī nozares stratēģiskie partneri, tostarp darba devēji, zinātnieki un valsts pārvalde.
Kā norādīja G.Krūmiņš,
“personību atlase nebija viegls process, jo vēlējāmies saglabāt zināmu paritātes principu – lai nevienas jomas pārstāvji nebūtu nospiedošā vairākumā.
Konkrētie cilvēki, manuprāt, īpašus komentārus neprasa, visas puses ir pārstāvētas pietiekoši spoži – zinātni pārstāv Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents un Latvijas veiksmīgākā zinātniskā institūta direktors, augstskolas – trīs dažāda profila augstskolu rektori, darba devējus – darba devēju organizāciju vadītāji un pārstāvji, uzņēmēji, kas savu varēšanu apliecinājuši ar konkrētiem darbiem. Visai loģiski, ka valsts pārvaldi mūsu forumā pārstāv Inesis Boķis – Valmieras pašvaldības vadītājs.”
Forumā galvenokārt diskutēja par to, kā Latvijas augstākā izglītība sevi redz šobrīd un kādos virzienos redz attīstību nākotnē, kā arī, kā abus šos aspektus vērtē augstākās izglītības stratēģiskie partneri. Pēc G.Krūmiņa teiktā, forumā liels akcents likts uz nākotnes perspektīvām.
“Cerams, ka, pateicoties forumam, visu pušu sadarbība būs vēl ciešāka un citā kvalitātē. Tie, kas sekos līdzi, varēs gūt ļoti daudzpusīgu iespaidu par augstākās izglītības aktualitātēm.”
Pēc G.Krūmiņa teiktā, patlaban gan neesot precīzi zināms, vai nākamgad maijā rīkotais forums jau atkal tiks veltīts augstākajai izglītībai. “To skatīsimies pēc tā brīža aktualitātēm. Šobrīd mums šķita, ka augstākajā izglītībā ir, par ko parunāt. Pasaule mainās ļoti strauji un par nākamā foruma tēmu droši vien konkrēti lemsim šogad pirms Ziemassvētkiem. Ir jau vairākas ļoti konkrētas idejas, bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu,” atzīmēja rektors.