Lasīšanas laiks: 2 min
Otrdien, 19.maijā, Augstākās izglītības foruma “Nākotnes tehnoloģiskie izaicinājumi izglītībā” ietvaros apbalvoti vidusskolēni, kuri iesūtījuši zinātniski pētnieciskos darbus Vidzemes Augstskolas un Latvijas jauno zinātnieku apvienības rīkotajā konkursā “Tehnoloģijas nākotnes izglītībā”.
“Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajam konkursam projekta “Zinātnes popularizēšana jauniešiem 2015” ietvaros iesniegti 28 darbi no visas Latvijas. Dažus no tiem ir izstrādājis divu autoru kolektīvs. Konkursā piedalījās 19 meitenes un 11 puiši. 15 darbi ir no vidusskolām un septiņi no ģimnāzijām,”
portālam “Valmieras ziņas” pastāstīja projekta vadītāja Ieva Krūmiņa.
Pirmo vietu ieguva Emīls Mihailovs no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas ar darbu “Mobilais tālrunis/ viedtālrunis – izklaides rīks mācību procesā daļai izglītojamo”. Otrā vieta ir Kitijai Zēmelei no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas ar darbu “Īsfilmas žanra iespējas skolēnu attieksmju veidošanai mācību procesā”. Trešo vietu konkursā ieguva Kristīna Malina no Daugavpils 9.vidusskolas ar darbu “Mācību materiālu vizualizēšana, izmantojot dažādus IT rīkus”.
Visi konkursā iesniegtie darbi pārstāv eksaktās nozares. Jaunieši ir pētījuši personālo un portatīvo datoru pielietojumu, ārējo iekārtu izmantošanu (piemēram, robotiem, vizualizēšanas rīkiem), rakstījuši par mobilajām tehnoloģijām, lietotnēm, globālo tīmekli. Vairāki darbi ir starpdisciplināri, ietverot arī ķīmiju un sociālās zinātnes.
Dažu jauniešu Zinātniski pētnieciskie darbi (ZPD) ir pielietojami skolēnu ikdienā – mācību iestādē vai pilsētā, bet visi noder zinātnisko, pētniecisko prasmju izkopšanai.
“Jaunietis, kurš ir uzrakstījis ZPD, būs motivētāks turpināt mācības augstskolā – viņam ir jau zināms, kā notiek pētniecība. Darbi ir ļoti interesanti, tajos pausts viedoklis, jūtama mērķtiecība. Piemēram, Madara Mežāne, konkursa dalībniece, rakstījusi, ka dzīvojam moderno tehnoloģiju laikmetā, kad pat visneiedomājamākās lietas ir realizējamas,”
pastāstīja I.Krūmiņa.
Konkurss notika Latvijas Jauno zinātnieku apvienības projekta “Zinātnes popularizēšana jauniešiem 2015” ietvaros ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Projekta mērķis ir popularizēt zinātni un zinātnisko darbību Latvijas skolu un augstskolu jauniešu vidū, organizējot jauniešiem pievilcīgus pasākumus un iniciatīvas virtuālajā vidē.
Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka otrdien, 19. maijā, Valmierā norisinājās forums “Nākotnes tehnoloģiskie izaicinājumi izglītībā”, kurā nozares eksperti dalījās savā redzējumā par tehnoloģiju ietekmi izglītības procesā.