Lasīšanas laiks: 2 min
Valmiermuižas parks ir dzīvīga kultūras notikumu, kā arī ģimeņu atpūtas vieta ikdienā. Nākamais ģimeņu pasākums gaidāms jau 14. septembrī – Miķeļdienas svinības un tirdziņš GARDU MUTI, kas pulcēs uz andelēšanos, tradīciju izzināšanu, koncertu, ilgtspējīgām sarunām un radošu darbošanos. Valmiermuižas kultūras biedrība jau pirms desmit gadiem viesu iepriecināšanai izveidojusi bērnu rotaļu laukumu muižas sajūtās, taču ar laiku tas prasa uzlabojumus un uzfrišināšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna.
Ziedo jaunam umurkumuram un tā uzstādīšanai: https://kultura.valmiermuiza.lv/ziedot/!
Iedvesmojoties no Valmiermuižas vēstures, zem majestātiskā parka vecajiem kokiem, netālu no pils tornīša izvietotie rotaļu laukuma elementi ir ieguvuši senatnīgas formas. Tā runā, ka 18. un 19. gadsimtā līdzīgās atrakcijās izklaidējās arī Valmiermuižas augstdzimušie bērni. Līdz ar to, rotaļu laukuma apmeklētājiem ir iespēja izzināt senākas spēļu un rotaļāšanās tradīcijas. Šobrīd muižas parkā ir iespējams izšūpoties trīs dažādās šūpolēs un pārspēt pretinieku, spēlējot liela izmēra dambreti, bet mazākie bērni var rotaļāties smilšukastē. Diemžēl bērnu iemīļotā atrakcija – umurkumurs – Valmiermuižas parkā prasa atjaunošanu. Uz šo ziemu karuseļa konstrukciju ņemsim nost, bet pavasarī sliesim augšā. Ikkatrs aicināts piedalīties, lai bērnu prieks vairojas.
Šajos gados Valmiermuižas kultūras biedrība ar Valmieras novada pašvaldības un Valmiermuižas alus darītavas atbalstu veikusi rotaļu laukuma objektu uzturēšanu un pārkrāsošanu. Kā arī šovasar, veiksmīgi piedaloties Valmieras novada iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursā, svaigi atjaunoti un nokrāsoti dambretes kauliņi.
Ikviens ir laipni aicināts iesaistīties Valmiermuižas attīstības un kultūras pasākumos, nākt talkā kā brīvprātīgais, pieteikties studiju praksē vai piedalīties ideju un plānu kaldināšanā. Tāpat iespējams arī ziedot (https://kultura.valmiermuiza.lv/ziedot/) umurkumura atjaunošanai, lai radītu prieku un varētu baudīt muižas sajūtas ikdienā un svētkos.
Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par šī raksta saturu atbild Valmiermuižas kultūras biedrība. #SIF_NVOFonds