Lasīšanas laiks: 2 min
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests līdz 2020.gadam vispārizglītojošās skolās plāno ieviest skolēnu apmācību “Cilvēkdrošība”, otrdien, 3.martā, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēde pauda VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks, majors Mārtiņš Baltmanis, informē aģentūra BNS.
Plānots, ka 2015.gadā norisināsies skolēnu zināšanu diagnostika un mācību satura izstrāde, kā arī pedagogu apmācība, savukārt no 2016. līdz 2017.gadam norisināsies pilotprojekts, kurā piedalīsies 10 mācību iestādes. Pilnībā šādas apmācības varētu tikt ieviestas līdz 2020.gadam.
Tāpat plānots turpināt apmācības studentiem, kā arī bērniem bērnudārzos, tādējādi aptverot maksimāli daudz jauniešu, kuri tiktu apmācīti, kā rīkoties dažādās ārkārtas situācijās.
Tāpat plānotas arī pašvaldību mācības ne tikai pierobežas pašvaldībās, bet arī visā Latvijā.
VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons norādīja, ka 2013.gada maijā SKDS veiktā aptauja parādīja, ka sabiedrība nav gatava ieklausīties dienestos, akcentējot, ka trīs dienas pirms sirēnu ieslēgšanas VUGD par to izziņoja vairāk nekā 100 medijiem, taču par šo faktu dzirdējuši bija tikai 50% iedzīvotāju. Pēc sirēnu izdzirdēšanas ir jāieslēdz televīzija vai radio, par ko zināja nedaudz vairāk nekā puse iedzīvotāju jeb 60%.
VUGD pārstāvis arī informēja, ka Latvijā ir izvietotas 164 sirēnas, taču tās nenosedz visu valsts teritoriju. To ieviešanai izlietoti nepilni pieci miljoni eiro, taču pērn novembrī sirēnu pārbaudes laikā konstatēts, ka 27 nestrādā vai strādā daļēji.
Joprojām VUGD pieļauj iespēju par šūnu apraides sistēmas ieviešanu mobilajos telefonos, kas pašlaik darbojas Lietuvā un Nīderlandē. Izmantojot mobilo sakaru torņus, iespējams vienlaikus nosūtīt ziņu uz visiem mobilajiem telefoniem, kas tobrīd atrodas attiecīgajā pārklājuma zonā. Šādi būtu iespējams uzreiz informēt par trauksmes iemesliem, arī tos, kuri nezina, ka nekavējoties jāieslēdz televizors vai radio.