Valmieras Ziņas

Vietām sākuši apledot autoceļi

Lasīšanas laiks: < 1 min

Ceturtdienas pievakarē, nokrišņu zonai no dienvidiem pamazām izplešoties pār Latviju, vietām sākuši apledot autoceļi, liecina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” operatīvā informācija.

Četros pēcpusdienā apledojums konstatēts Saldus apkaimē – gan uz vietējiem un reģionālajiem ceļiem, gan uz Rīgas – Liepājas šosejas posmā no Anneniekiem līdz Skrundai.

Ceturtdienas pievakarē līst un snieg Kurzemē, nelieli nokrišņi no dienvidiem sasniedz arī Zemgali un Daugavpils apkaimi.

Gaisa temperatūra plkst.16 bija no +2..+3 grādiem Kurzemes piekrastē līdz -5 grādiem Alūksnes apkaimē.

Jau ziņots, ka vakarā un naktī, kā arī piektdien Latvijā snigs, vietām nedaudz līs, valsts austrumu daļā gaidāma arī atkala jeb sasalstošs lietus. Autoceļi apledos valsts lielākajā daļā. Vietām Zemgalē un Vidzemē snigs ilgstoši un sniega segas biezums pārsniegs piecus centimetrus, piektdienas vakarā dažviet Vidzemē, iespējams, sasniedzot desmit centimetru.

Arī Rīgā gaidāmas slidenas ielas, galvaspilsētu piektdien pārklās vairāki centimetri sniega, prognozē sinoptiķi.

“Latvijas Valsts ceļi” aicina autovadītājus izvēlēties ceļa stāvoklim un savām auto vadīšanas prasmēm atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri, kā arī atgādina, ka laikapstākļu ietekmē braukšanas apstākļi var strauji mainīties. Autovadītājiem arī jāatceras, ka autoceļi sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek tīrīti prioritārā secībā, proti, vispirms tiek tīrīti un apstrādāti valsts galvenie un pēc tam reģionālie un vietējie autoceļi atbilstoši to uzturēšanas klasei.

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri