Lasīšanas laiks: 3 min
Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) vieglatlēts Ralfs Ūdris sportista gaitas uzsācis jau 10 gadu vecumā. Viņš ir dzimis Cēsīs, bet jau desmit gadus sevi sauc par valmierieti.
Sportā Ralfs ticis iesaistīts, pateicoties diviem klasesbiedriem, un ar vieglatlētiku sācis nodarboties Valmieras Bērnu sporta skolā pie treneres Līgas Dzenes. Šobrīd sportists ir viens no labākajiem daudzcīņniekiem Baltijā.
Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem un iekļūšanu AKSSC!
“2020.gadā starptautiskajās sacensībās Minskā 12 valstu konkurencē guvu uzvaru septiņcīņā. Kārtslēkšanā esmu labojis Valmieras jaunatnes rekordu. Manuprāt, AKSSC iekļuvu, jo tā brīža treneris Raitis Ravinskis saskatīja manī perspektīvu. Rezultāti tajā laikā bija labi, bet ne izcili, toties ar tendenci uzlaboties. Iekļūšana AKSSC man pavēra jaunas iespējas.”
Ralfs AKSSC sastāvā ir jau četrus gadus un spēj novērtēt ikdienas pievienoto vērtību, kad daudz kas tiek nodrošināts no centra.
“Pieejamais atbalsts dod iespēju sagatavoties, lai startētu augsta līmeņa sacensībās, un sacensties augstvērtīgu sportistu konkurencē, trenēties profesionāla trenera vadībā. Ir pieeja dažādiem pakalpojumiem – medicīnas, ēdināšanas un dzīvošanas, nodrošināts inventārs, kā arī nozīmīgs ir Valmieras pilsētas pašvaldības atbalsts. Šis centrs dod man un citiem sportistiem iespēju uzlabot savus sportiskos sasniegumus.”
Kāda ir Tava ierastā ikdiena?
“Šobrīd sevi atdotu tikai sportam – cīnos par iespēju izpildīt kvalifikācijas normatīvu Eiropas U23 čempionātam desmitcīņā, kas norisināsies Norvēģijas pilsētā Bergenā.
Trenējos praktiski divreiz dienā – no rīta un vakarā, piecas dienas nedēļā. Šobrīd mans treneris ir Pēteris Karlivāns un sadarbība, manuprāt, mūsu starpā ir lieliska. Viņš ir piemērs man un citiem – prot virzīt uz priekšu, atbalstīt šaubu brīžos.
Treniņu apstākļi šobrīd ir tādi kā ir… kā zināms, notiek Daliņa stadiona pārbūve. Mēģinām piemēroties apstākļiem un meklējam citas iespējas, kur trenēties – tas ir Rencēnu stadions, Valga, Murjāņu sporta ģimnāzija, bet pārsvarā Vidzemes slimnīcas sporta zāle. Notiek arī nometnes Igaunijā, Čehijā.”
Tāpat, kā citās nozarēs, arī sportā ikdienu izmainījusi Covid19 pandēmija. Joprojām viens no smagākajiem un aktuālākajiem tematiem sporta nozarē ir valstī noteiktie ierobežojumi. Lai gan Latvijas izlašu dalībnieki drīkst trenēties arī iekštelpās, tomēr šī brīža situācija ļoti ierobežo.
“Šis laiks ir būtiski ietekmējis manu virzību mērķu sasniegšanā. Pandēmijas ietekmē nevaru pilnvērtīgi strādāt ar tehnisko izpildījumu, tāpēc vairāk tiek strādāts uz fizisko sagatavotību. Viss treniņprocess ir kā izgājis no ritma. Ir vajadzīga liela pacietība un gribasspēks, lai piemērotos šiem apstākļiem.”
Kas ir tavs dzinulis un motivācija, lai sasniegtu savus mērķus?
“Kad sāku trenēties, sportoju prieka pēc ne rezultātu, netiecos uz konkrētu mērķi, bet laiks ieviesa savas korekcijas un viss sakārtojās, tā kā tam jābūt. Tikai ar laiku sapratu, ka mani rezultāti ir tīri tā neko un varu tēmēt augstāk.
Tā turpinu visu darīt nebaidoties no izgāšanās un neveiksmēm, sevišķi tas attiecas uz sacensībām. Man mērķu sasniegšana ir pašsaprotama lieta. Protams, reizēm sagurums un slinkums ņem virsroku. Manuprāt, mans treneris uzreiz to ļoti labi jūt, bet viņš ir ļoti saprotošs un neļauj man atslābt.”
Valmieras pilsēta sevi dēvē par sporta galvaspilsētu un ik gadu uzlabo un attīsta sporta infrastruktūru pilsētā – kā vērtē to no sportista perspektīvas?
Valmiera strauji virzās un attīstās. Tiek domāts tieši par profesionāliem sportistiem. Ļoti gaidu jauno Jāņa Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas atvēršanu, kas dos iespēju pilnvērtīgi trenēties, infrastruktūrā, kas atbilst visām prasībām.
Tā kā Valmiera ir augoša un radoša pilsēta un ik gadu tiek domāts par tās pilnveidošanu dažādās jomās, jebkurš šeit var atrast sev ko interesējošu.
Novēlējums jaunajiem sportistiem?
“Domāt pozitīvi!”