Lasīšanas laiks: 2 min
Trešdien, 17.augustā, Jumurdas muižā, Ērgļu novadā, Vidzemes plānošanas reģions rīkos ikgadējos Vidzemnieku dārza svētkus, kuros godinās 26 Vidzemes veiksmes stāstu varoņus – uzņēmīgus un entuziasma pilnus cilvēkus, kas nav baidījušies darba, uzsākot savu uzņēmējdarbību, un ar savu degsmi un aizrautību ir spējuši iedvesmot arī citus biznesa uzsākšanā.
Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada pašvaldība, šogad godināmo vidū ir arī Grasbergu ģimene (Bērzaines pagasta zemnieku saimniecība “Zilūži”).
Z/s “Zilūži” ir īsta ģimenes saimniecība, kas, pamatojoties uz visu ģimenes locekļu ieinteresētību tās attīstībā, nebaidās no vērienīgiem projektiem. Zemnieku saimniecība ir augusi un attīstījusies – ja darbības sākumā 1993. gadā tā apsaimniekoja tikai 7 ha zemes, tad tagad tie jau ir 810 ha. Arī ganāmpulks ir simtkāršojies, un nu jau tajā ir 400 mājlopu, turklāt saimniecība uzsākusi arī piena pārstrādi.
Vidzemes veiksmes stāsti ir Vidzemes plānošanas reģiona iedibināta tradīcija, atklāt aktīvus, radošus un uzņēmīgus vidzemniekus katrā Vidzemes novadā un pilsētā. Cilvēki, iemesli, nozares un darbi ir dažādi, bet tie visi ir par mūsu bezgalīgajām iespējām un neaptveramo spēku. Mājražotāji, amatnieki, saimniecības, tūrisma uzņēmēji, eksportspējīgie, ilgtspējīgie un sociālie, kā arī uzņēmēji ir šī gada stāsti, kas ir mūsu – Vidzemes veiksmes pamats. Tieši viņi ir tie, kas palīdz attīstīt ekonomiku, uzturēt teritoriju un izglītot sabiedrību.
Stāsti ir apkopoti Vidzemes veiksmes stāstu brošūrā, kas tiks prezentēta svētku laikā un kas no 17. augusta būs apskatāma arī mājaslapā www.vidzeme.lv un Vidzemes plānošanas reģiona “Facebook” lapā.
Vidzemes veiksmes stāstu tradīcijas aizsākumi meklējami 2012.gadā. Apzinoties, ka visā pasaulē un arī Vidzemē vērojama tendence iedzīvotājiem aizplūst uz lielpilsētām, citiem novadiem un valstīm, atstājot lauku teritorijas mazāk apdzīvotas, Vidzemes plānošanas reģions nolēma apzināt tos, kuri ar savu entuziasmu palīdz un iedvesmo vietējos iedzīvotājus.
Video autors: ALTUM