Lasīšanas laiks: 3 min
Tuvojoties svētkiem, IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite” dāvinās bērnu grāmatas Vidzemes slimnīcai. Šis solis ir daļa no uzņēmuma atbalsta bērniem slimnīcās – līdztekus tam “Bite” decembrī finansē arī biedrības “Dr. Klauns” darbu, kas pandēmijas apstākļos cīnās ne vien ar finansiāliem izaicinājumiem, bet arī par iespēju saglabāt savu kopienu.
“Ir skaidrs, ka dienas, kas tiek pavadītas slimnīcā, nav vieglas, tāpēc mums ir svarīgi, ka varam bērnus kaut nedaudz iepriecināt. Tikpat būtiski ir mēģināt “aizpildīt” viņu laiku ar saturīgām aktivitātēm, kas novērš domas no ārstniecības procesa. Ņemot vērā, ka viena no “Bite” vērtībām ir rūpes par cilvēkiem, īpaši bērniem, šogad esam sagādājuši dažādas grāmatas slimnīcu bērnu nodaļām, kā arī decembrī finansējam dakteru Klaunu darbu slimnīcās, lai viņi varētu strādāt regulārajā apjomā, nemazinot darba stundu skaitu. Ļoti ceram, ka tā grāmatu stāsti palīdzēs novērst domas no slimnīcas pasaules, bet dakteri Klauni parūpēsies par neatsveramu smieklu devu grūtā brīdī,” tā “Bite” Mārketinga vadītāja Diāna Šmite.
Kopumā aptuveni 175 grāmatas tiks nodotas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai Rīgā, Vidzemes slimnīcai Valmierā un Daugavpils reģionālā slimnīcai, kā arī Cēsu klīnikai.
Labdarības organizācijas cīnās par finansēm un savas kopienas saglabāšanu
Diemžēl ieilgušās pandēmijas radīto apstākļu dēļ grūti klājas arī pašām labdarības organizācijām. Proti, biedrības “Dr. Klauns” saņemtie ziedojumu apmēri un regularitāte aizvien nav atgriezusies pirmskrīzes laika līmenī, kas, protams, ierobežo organizācijas spēju sniegt atbalstu tiem, kam tas ir nepieciešams. Tāpat dakteri Klauni saskaras ar virkni citu izaicinājumu. Grūtākie mirkļi ir bijuši pierast pie dažādiem piesardzības pasākumiem, organiski iekļaujot tos dakteru Klaunu darbā. Piemēram, maskas nosedz mīmiku, ar ko ļoti daudz strādā ikviens dakteris Klauns. Arī distance un aizliegums pieskarties ir liels izaicinājums, jo darbs norit ļoti tuvā kontaktā un Klauniem nācās pilnībā pārveidot kontakta dibināšanas un aktivitāšu norises konceptu.
“Viens no lielākajiem izaicinājumiem šajā laikā nav finanses, lai organizācija varētu pastāvēt un darboties, bet arī dakteru Klaunu kopienas saglabāšana. Tas ir īpaši sarežģīti, kad darba tikšanās, supervīzijas un apmācības ir iespējamas tikai tiešsaistē, tādējādi apgrūtinot iespēju paaugstināt Klaunu kvalifikāciju. Nedrīkst aizmirst, ka arī dakteri Klauni aiz savām maskām un grima ir cilvēki, un šajos apstākļos pasargāt viņus no izdegšanas, stresa, lai viņi varētu pilnvērtīgi darboties, ir ļoti grūti. Bieži vien viņu ikdiena nozīmē redzēt sāpes, bailes, emocionālas un fiziskas ciešanas – tieši atbalsts šādos brīžos ir viņu lielākais darbs, ko psiholoģiski nav viegli paveikt arī pašiem Klauniem. Tādēļ īpaši svarīga ir pašu Klaunu psiholoģiskā atbalsta sistēma,” atzīst biedrības “Dr. Klauns” vadītāja Marianna Milovska.
Kopumā, kā liecina biedrības “Dr. Klauns” pieredze citos gados, Ziemassvētku laikā sabiedrības atbalsts un vēlme ziedot labdarībai palielinās, un biedrības pārstāvji cer, ka ieilgušie pandēmijas apstākļi to neizmainīs. Būtiski, ka daudzi no cilvēkiem, kuri uzsāk ziedošanu Ziemassvētku laikā, turpina to darīt arī visa gada garumā. Savukārt regulāri ziedojumi ir ļoti būtisks aspekts, lai biedrība varētu plānot savu budžetu un turpināt darbu.