Lasīšanas laiks: 2 min
Palīdzēt personālam palīdzēt vecākiem – ar šādu mērķi Vidzemes slimnīcā Valmierā viesojās grupa dažādu nozaru speciālistu, kuri ikdienā nodrošina sociālos pakalpojumus jaundzimušo bērnu ģimenēm Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) nodaļās un Vecāku mājā.
Uz tikšanos bija aicināti Vidzemes slimnīcas bērnu slimību nodaļas un jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas darbinieki, sociālā darbiniece, nodibinājuma “Centrs Valdardze” pārstāvji. Jo arī no Vidzemes slimnīcas mazie pacienti tālākai ārstēšanai tiek pārvesti uz BKUS jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļu vai jaundzimušo aprūpes nodaļu. Tādā reizē svarīgi, lai personāls pārvedamā mazuļa vecākiem varētu sniegt vismaz pamatinformāciju par to, kas viņus sagaida Bērnu slimnīcā, ko ņemt līdzi un kādu palīdzību – psiholoģisku, garīgu un sociālu var sniegt Rīgas kolēģi.
Vecāku mājas vadītāja Ilze Jozēna (attēlā) prezentēja iespējas, ko sniedz šī vieta ģimenēm – gan mazo pacientu vecākiem, gan tuviniekiem: nakšņot, pagatavot ēdienu sev un bērnam, nomazgāties, parunāt ar psihologu, sociālo darbinieku, kapelānu, piedalīties atbalsta grupās, atpūsties bērniņa aprūpes starplaikos. Citas speciālistes – psiholoģe Inese Lietaviete, sociālā darbiniece Silva Poiša un kapelāne Lelde Titava dalījās pieredzē par dažādajām situācijām un problēmām, kuras nākas risināt, palīdzot priekšlaikus dzimušo mazuļu un smagi slimu bērnu ģimenēm. Bet vecāku iniciatīvas grupas “Zvaigžņu bērni” pārstāve Žanete Drone iepazīstināja ar tiem sociālajiem pakalpojumiem, kas BKUS pieejami vecākiem, kuru bērniņš neizdzīvo.
Kā pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda administratore Baiba Sprice, sagatavošanā ir informatīvs buklets, kurā sniegtas konkrētas un izsmeļošas atbildes uz vecāku visbiežāk uzdotajiem jautājumiem: kā Bērnu slimnīcā nokļūt? Kurā nodaļā bērniņš ārstēsies? Kur Bērnu slimnīcā nakšņot un dzīvot vecākiem? Kur un kā reģistrēt bērniņa piedzimšanu? Kā vecākiem saņemt atvaļinājumus un pabalstus? Kā saņemt psiholoģisku, garīgu un sociālu atbalstu?