Lasīšanas laiks: 3 min
21.jūnijā Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldē norisinājās preses konference, kuras mērķis bija preventīvu padomu sniegšana pirms svētku laikā. Konferencē piedalījās Valts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Imants Mitrošenko, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš un arī Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece medicīnas un operatīvajos jautājumos/ārste – Sniedze Bračka.
Preses konferenci iesāka I. Mitrošenko, kurš norādīja uz to, ka pēdējos gados svētki aizvadīti, salīdzinoši mierīgi. Jāņos, darba pilns gads bijis 2015, kurā, kopumā, reģistrēti 468 notikumi, no kuriem 22 bija par transportlīdzekļu vadīšanu alkoholisko dzērienu iespaidā. Saņemta arī informācija par noziedzīgiem nodarījumiem un mantiskiem noziegumiem svētku laikā:
“Iedzīvotāji dodas pie dabas vai prom no savām dzīvesvietām, nepadomājot par mājokļu drošību. Garnadžiem šis ir īpaši izdevīgs laiks, jo nereti ēkas ir neapdzīvotas vai pat neaizslēgtas! Aicinu iedzīvotājus sargāt savas mājas, lai nerastos nepatīkami pārsteigumi atgriežoties no saulgriežu svinēšanas!”.
VP Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks norādīja arī uz šī gada plānotajām aktivitātēm ceļu satiksmē Jāņu un Līgo laikā:
“Galvenās prioritātes ir vērstas uz autovadītājiem reibumā. Protams, ka pastiprinātu uzmanību vērsīsim arī uz ātruma pārkāpējiem un tiem, kuri pārkāpj citus ceļu satiksmes noteikumus. Palīgos nāks arī 8 netrafaretās automašīnas, kuras jau sekmīgi veic savu darbību. Lai nu kā, sargāsim sevi un sev tuvos. Vēlu drošus svētkus!”.
Savukārt, VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš norādīja uz to, ka ir trīs lietas, kurām nepieciešama tāda pati plānošana, kā jebkurai citai svētku aktivitātei:
“Lai droši un mierīgi pavadītu svētkus, jāpadomā par ugunsdrošību, respektīvi, kur un kā tiks kurts ugunskurs. Ja ir pastiprināts vējš, kurš tiek uzskatīts par bīstamu jau brāzmās no 7-8 m/s, jāizvērtē vai tiešām tas ir nepieciešams! Otrs klupšanas akmens ir pirtiņu pārkurināšana. Viss prasa laiku un pacietību! Vēl iesaku nepierādīt sevi ūdens tilpnēs, alkoholisko dzērienu iespaidā. Pie skaidrāka saprāta iedzīvotāji apzinās, ka ūdens ir pārāk vēss, taču, lietojot dažādus uzmundrinošus dzērienus, šī pārliecība krasi mainās. Aizvadītajā gadā bojā gāja 4 cilvēki, kuri, pārvērtējot savus spēkus, bija noslīkuši. Būtiski, ka plānojot jāpadomā arī par bērniem. Lielākās nepatikšanas sākās tad, kad bērniem ir garlaicīgi. Diennakts gaišajā laikā vecāki var uzmanīt bērnus, bet līdz ar tumsu tie nespēj izsekot līdzi tam, kur atvases izvēlas spēlēties vai kā tie sevi izklaidē. Esiet uzmanīgi un plānojiet savus svētkus apdomājot arī šīs lietas!”
Toties ārste S. Bračka, norādīja uz to, ka dodoties prom no mājvietas, jāzina precīza sava atrašanās vieta:
“Šobrīd ir pieejama aplikācija “eVeselībasPunkts” ar kuras palīdzību operatīvās reaģēšanas vienībai tiek nosūtīta īsziņa ar precīzu atrašanā vietu, tad, ja nepieciešama mediķu palīdzība. Vēl vēlos vērst uzmanību uz ugunsdrošību. Pagājušā gadā, bija gadījums, kad kurinot grilu, meitenei bija aizdegusies kleita. Rezultātā, jauniete guva smagus apdegumus. Bija arī gadījums, kad bērns iekāpa ugunskura oglēs. Ir jābūt uzmanīgiem un jāpieskata savas atvases!”