Lasīšanas laiks: 2 min
15. un 16. aprīlī Vidzemes skolu dabaszinātņu skolotāji devās trešajā, noslēdzošajā pieredzes apmaiņas braucienā ar mērķi aplūkot, kā Vidzemē projekta ietvaros mācību darbā tiek pielietoti jauniegūtie materiāltehniskie līdzekļi, lai uzlabotu dabaszinātņu apguvi. Brauciena laikā 38 skolotāji no visas Vidzemes viesojās Cēsu, Priekuļu, Vecpiebalgas, Madonas un Cesvaines novadu izglītības iestādēs, informē Maija Rieksta, Vidzemes plānošanas reģiona Tehniskās palīdzības projekta speciāliste.
Cēsu 2.vidusskolā dalībniekus dabaszinātņu skolotāji iepazīstināja ar mācību metodēm un izmantojamiem materiāliem. Īpaši uzmanību šeit izpelnījās skolas sociālās aktivitātes – iekārtota jauniešu un māmiņu istabas, kā arī skolā īpašas programmas ietvaros mācās skolēni ar dažādām atkarībām.
Cēsu Valsts ģimnāzijā atzinību guva skolotājas I.Kriškānes pieredze, kura jauno mācību saturu mēģina apvienot ar vecajām tradīcijām. Tika demonstrēti dažādi uzskates materiāli un izstrādātie laboratorijas darbu uzdevumi. Arī izglītojamie guvuši labus panākumus – šogad valsts bioloģijas olimpiādē ir iegūtas trīs godalgotas vietas, kā arī iegūta atzinība pasaules olimpiādē.
Priekuļu vidusskola priecēja ar tās plašajām un dzīvespriecīgajās krāsās iekārtotajām telpām. Klausītāji šeit visvairāk tika aizrauti ar skolotāju stāstīto par skolas ilgstošo dalību Ekoskolu programmā. Priekuļu vidusskolā brauciena dalībnieki varēja aizgūt dažādas radošas idejas par aktivitātēm saistībā ar vides jautājumiem. Kā labs avots dažādiem vides materiāliem tika rekomendēta mājaslapa, kas izveidota Comenius projekta ietvaros, kurā iesaistījusies Priekuļu vidusskola.
Pirmās brauciena dienas noslēgumā dalībnieki devās aplūkot Vecpiebalgas vidusskolu, kas sagaidīja viesus ar skaistu muzikālu sveicienu. Trīs Vecpiebalgas vidusskolas skolnieces prezentēja savus zinātniski pētnieciskos darbus dabaszinībās, savukārt skolotāja A.Bērziņa dalījās pieredzē par dabaszinību aktivitātēm skolā.
Brauciena otrā diena tika aizsākta Madonā, apmeklējot Madonas 1. vidusskolu un Madonas Valsts ģimnāziju. ERAF projekta aizsāktie ieguldījumi dabaszinātņu attīstībā Madonas skolās ir turpinājušies ar pašvaldības atbalstu, jo Madonas novadā ļoti liels uzsvars tiek likts īpaši uz IT nozares attīstību un tās intensīvu apmācību, sākot jau no 4.klases.
Tālāk brauciena dalībniekus ceļš veda uz Cesvaini, kur tās direktors D.Baunis iepazīstināja ar skolu.
Dabaszinību klases iekārtotas ERAF aktivitātes “3.1.3.1. Kvalitatīvai dabaszinātņu apguvei atbilstošas materiālās bāzes nodrošināšana” projekta ietvaros.
Pieredzes apmaiņas braucieni dabaszinātņu skolotājiem tiek organizēti ESF, ERAF un KF projekta “Tehniskā palīdzība Vidzemes plānošanas reģiona ES fondu informācijas centra darbībai” (vienošanās Nr. VSID/TP/CFLA/11/03/003) ietvaros.