Lasīšanas laiks: 3 min
Nākamajā akadēmiskajā gadā, saskaņā ar studentu apmaiņas programmas “Erasmus+” apstiprināto finansējumu, Vidzemes Augstskolas (ViA) studenti varēs īstenot 30 apmaiņas studiju mobilitātes un 53 prakšu mobilitātes Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas Zonas (izņemot Šveici) valstīs, kā arī Turcijā un Maķedonijā. Augstskolas personālam nākamā akadēmiskā gada ietvaros ir apstiprinātas 14 mobilitātes.
“”Erasmus+” apmaiņas programma ir lielisks veids kā bagātināt sevi, iegūt jaunu pieredzi, iepazīt jaunu kultūru. Tas ir nenovērtējams ieguvums,”
norāda Vidzemes Augstskolas starptautisko studiju speciāliste Vineta Pūce.
ViA pārstāve uzsver, ka studenti ir ļoti pozitīvi noskaņoti attiecībā uz “Erasmus+” izmantošanas iespējām. “Sākuma posms vienmēr ir nedrošs, jo studentiem nav iepriekšēju zināšanu un pieredzes, bet atgriežoties lielākā daļa ir ļoti apmierināti. Daļa studentu, kuri iziet praksi ārzemēs, pēc absolvēšanas atgriežas prakses vietās un ir ļoti gandarīti par iegūto pieredzi, kontaktiem un zināšanām,” atzīst V.Pūce.
Pastāv dažādi iemesli, kāpēc daļa studentu neizmanto “Erasmus+” prakses vai studiju apmaiņas iespējas, bet
šajā akadēmiskajā gadā pirmo reizi absolventiem tika dota iespēja gada laikā pēc absolvēšanas izmantot “Erasmus+” neseno absolventu prakšu iespējas. Vidzemes Augstskolā šo iespēju šobrīd ir izmantojuši desmit ziemas izlaiduma absolventi. Tikpat liels skaits plāno doties praksē pēc izlaiduma vasarā.
Tūrisma vadības un organizācijas studente Elīna Kandevica ir viena no “Erasmus+” programmas dalībniecēm, kura veiksmīgi strādā ārzemēs, pateicoties ārzemju prakses iespējām. E.Kandevica dalās izjūtās par iegūto ārzemēs: “Es pilnveidoju sevi un apguvu jaunas zināšanas, paplašināju redzesloku, ieguvu pieredzi un jaunus draugus, kā arī iespējamos sadarbības partnerus nākotnei. Šis ieguvumu kopums ir nenovērtējams.”
“Erasmus+” datu bāzē pieejamas aptuveni 160 darba vietas dažādās Eiropas valstīs. Taču augstskola iesaka prakses vietas atrast studentiem pašiem, jo kas derēs vienam var nebūt piemērots citiem,
norāda V.Pūce.
35 procenti no pagājušā gada ViA absolventiem studiju laikā piedalījušies “Erasmus+” studiju apmaiņā vai praksēs ārzemēs, kas ir ievērojams sasniegums, salīdzinot ar citām Latvijas un Eiropas augstskolām.
Augstskola arī aktīvi uzņem studentus no citām valstīm. Nākamajā akadēmiskajā gadā Vidzemes Augstskolā viesosies 27 ārvalstu apmaiņas studenti, kuri ieradīsies gan “Erasmus+”, gan “Effort” programmas ietvaros.
Augstskolas studenti tiek aicināti jau rudens semestrī tikties ar šiem studentiem un, konsultējoties, izvērtēt savas iespējas ārzemju pieredzes iegūšanai, nākamajā mācību gadā dodoties uz kādu no apmaiņas augstskolām. Vienam no ViA studentiem 2016./2017. akadēmiskajā gadā būs iespējas pilveidot sevi, gadu studējot kādā no Āzijas valstīm ar “Effort” programmas atbalstu.
Augstskola turpina paplašināt starptautisko sadarbību, noslēdzot jaunus līgumus un paplašinot jau noslēgtos līgumus ar citām augstskolām. Studentiem ir iespēja arī pašiem ierosināt, ar kurām augstskolām noslēgt līgumu, skaidro V.Pūce.
Šajā gadā tika noslēgts līgums ar Ķīles Universitāti Vācijā, kurā studenti varēs iegūt dubulto grādu. Tas paredz diplomdarba izstrādi uzņemošajā augstskolā un Vidzemes Augstskolā un tā aizstāvēšanu abu valstu universitātēs.