Lasīšanas laiks: 2 min
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 15. augusta plkst. 6.30 līdz 16. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma trīs izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Sandra Vējiņa.
Vakar pēcpusdienā VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur uz lauka dega salmu rullis 3m3 platībā.
Plkst. 19.15 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Brantu pagastu, kur uz labības lauka dega kombains 40 m2 platībā, kā arī labības rugāji 200m2 platībā. Plkst. 21.46 ugunsgrēks likvidēts.
Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.
Šonakt tika saņemts viens izsaukums uz Trikātas ielu Strenčos, kur divstāvu dzīvojamā mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā bija izveidojies piedūmojums. Telpas izvēdinātas pirms VUGD ierašanās.
Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 52 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.