Valmieras Ziņas

Vidzemē nostrādāja 27 no 28 trauksmes sirēnām

Lasīšanas laiks: 3 min

Otrdien, 28. jūnijā, Vidzemē, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, tika konstatētas tehniskas nepilnības sirēnu attālinātās iedarbināšanas programmā, tādēļ sirēnas tika iedarbinātas manuāli. Bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 27 no 28 Vidzemē izvietotām trauksmes sirēnām, bet Līgatnē izvietotā sirēna nenostrādāja, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu (un programnodrošinājuma) apkopi un uzturēšanu.

„Lai izplatītu brīdinājumu iedzīvotājiem dabas vai tehnogēnās katastrofas vai tās draudu gadījumā, Latvijā ir izvietotas trauksmes sirēnas. Paralēli  informācija par apdraudējumu tiek pārraidīta ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu (radio, TV) palīdzību. Šādu pārbaudi veicam ik gadu, lai pārliecinātos par valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamiem bojājumiem vai traucējumiem sirēnu darbībā, kā arī starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi. Notikumi Ukrainā parāda, ka valsts un sabiedrības drošība stiprināšanai nepieciešama tāda agrīnās brīdināšanas sistēma, kas būtu piemērota dažāda veida apdraudējuma situācijās. Tādēļ esošā valsts agrīnās brīdināšanas sistēma ir jāpapildina ar šūnu apraides tehnoloģiju, kas nodrošinātu ātrāku informācijas izplatīšanu sabiedrībai par ārkārtas notikumiem un ieteicamo rīcību,” norāda VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks, pulkvedis Ivars Nakurts.

Visā Latvijā no šodien pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām nenostrādāja 21 sirēna. 

I.Nakurts papildina, ka „ņemot vērā to, ka Latvijas teritorijā šobrīd uzturas liels skaits Ukrainas valstpiederīgo, šoreiz īpaši domājam par papildus iedzīvotāju informēšanas pasākumiem – informatīviem paziņojumiem sociālajos tīklos vairākās valodās, īsziņu nosūtīšanu uz Ukrainas valstpiederīgajiem reģistrētajiem tālruņa numuriem u.c. pasākumiem.”

Lai pilnveidotu un attīstītu esošo valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu, kas būtu piemērota dažāda veida apdraudējuma situācijās, 2021. gadā VUGD organizēja un veica pētījumu, lai apzinātu piemērotākos tehnoloģiskos risinājumus sabiedrības apziņošanai, izmantojot mobilo sakaru tīklus. Noslēdzoties pētījumam, 2021. gadā sadarbībā ar Iekšlietu ministriju tika sagatavots informatīvais ziņojums, kuru 2021. gadā 13. aprīlī apstiprināja Ministru kabinets, atbalstot risinājumu, ka valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas pilnveidošanai, Latvijā tiks ieviests šūnu apraides risinājums, lai apdraudējuma situācijās iedzīvotāji varēt saņemt agrīno brīdināšanu uz saviem mobilajiem telefoniem. Paredzēts, ka šūnu apraides risinājuma ieviešanu finansēs, piesaistot Eiropas Savienības 2021.-2027.gada fonda –ES Darbības programmas specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt pielāgošanos klimata pārmaiņām, risku novēršanu un noturību pret katastrofām” līdzekļus, ja tiks atbalstīta to piešķiršana šī mērķa īstenošanai.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai  raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (sirēnu dzirdamību ietekmē sirēnu izvietojuma augstums, teritoriālās apbūves īpatnības, pilsētas ikdienas transporta un ražošanas objektu radītie trokšņi, meteoroloģiskie apstākļi). VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizori un radioaparāti (Latvijas sabiedriskie mediji – “Latvijas televīzijas” kanāli LTV1 un  LTV7, vai “Latvijas radio” apraides kanāli) vai citas ierīces informācijas saņemšanai par trauksmes sirēnu ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017.gada 8.augusta noteikumu Nr.440 “Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība” VUGD veic trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi, lai pārbaudītu trauksmes sirēnu darbību un tehnisko stāvokli, kā arī sadarbību ar plašsaziņas līdzekļiem (radio un TV). 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

MEISTARA PALĪGS / -DZE TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt tehnoloģisko iekārtu un palīgiekārtu efektīvu un nepārtrauktu darbību; · Savlaicīgi veikt steļļu tehnoloģisko parametru iestatīšanu un regulēšanu; · Savlaicīgi veikt tehnoloģisko iekārtu remontdarbus un regulāri veikt aušanas iekārtu tehnisko apkopi, eļļošanu utml. · Novērtēt un nekavējoties novērst nepareizu vai traucējošu aušanas iekārtu darbību, kas rada produkcijas defektus; · Veikt tehnisko uzraudzību un iekārtu apkopes, atbilstoši izstrādātajam plānam, lai izvairītos no iekārtu dīkstāvēm; · Pārvietot izejmateriālus, palīgmateriālus un saražoto produkciju; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vidējā profesionālā izglītība tehniskā jomā; · Zināšanas un prasmes par automātiku un mehāniku; · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Prasme domāt sistemātiski; · Vēlamas angļu valaodas zināšanas pamatlietotāja līmenī. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: · Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu; · Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); · Atalgojumu pārbaudes laikā 1100 - 1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; · Atalgojumu pēc pārbaudes laika 1400 līdz 1600 EUR pirms nodokļu nomaksas; · Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; · Organizētu transportu uz/no darba 8 maršrutos; · Līdzmaksājumu ēdināšanai, sporta un brīvā laika aktivitātēm; · Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši Koplīgumam; · Iespēju strādāt uzņēmumā, kas ieguvis 3. vietu aptaujā Top Darba devējs 2023 Vidzemes reģionā, kā arī statusu "Ģimenei draudzīga darba vieta". Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi MEISTARA PALĪGS / -DZE sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: MEISTARA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-12-04 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri