Lasīšanas laiks: 3 min
Ceturtdien, 7.aprīlī, Vidzemes Augstskolas (ViA) ITEM programmas studenti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Azerbaidžānas prezentēja izstrādātos sadarbības un pasākumu plānus, kas veiksmīgas kopdarbības gadījumā tiks īstenoti Izglītības attīstības centrā un Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā (VBII).
“Priekšlikumu izstrādē darbojāmies kā konsultantu grupa. Sastādījām pasākumu plānu vienai aktivitātei, kas notiks Izglītības attīstības centra rīkotās starptautiskās konferences ietvaros. Tā norisināsies Valmierā no 6. līdz 8.jūnijam, tiekoties 60 dalībniekiem no dažādām valstīm. Mums ir uzticēta nelielas, bet atbildīgas konferences daļas plānošana, kas saskan ar apgūto studijās,”
portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Viktorija, studente no Lietuvas. Jauniešu ideja Izglītības attīstības centrā ir ne tikai akceptēta, bet arī studenti piedalīsies tās īstenošanā.
“Prasība bija vakara pasākuma plāna izstrāde konferences dalībniekiem. Kopā ar klientu nonācām pie idejas piedāvāt ekskursiju Valmieras gidu vadībā. Otrā vakara aktivitātēm esam sagatavojuši trīs variantus: Valmiermuižas alus darītavas apmeklējums, brauciens ar Gaujas tramvaju, Sajūtu parka apmeklējums. Esam arī atbildīgi, lai dalībnieki veiksmīgi nokļūtu norises vietā un viss ritētu, kā iecerēts,”
stāstīja Laine, studente no Latvijas.
Savukārt otras grupas uzdevums bija izstrādāt priekšlikumus regulāriem pasākumiem VBII.
“Uzsvērsim VBII lomu veiksmīgas uzņēmējdarbības veicināšanai reģionā. Klienti vēlējās pasākumu plānu, ietverot laika grafika, definētas mērķgrupas, uzsverot esošo situāciju Valmierā, tās apkaimē un Vidzemē. Pēc divām tikšanās reizēm VBII, vienā apzinot, ko nepieciešams sasniegt un izvirzot idejas, bet otrā diskutējot jau par konkrētiem priekšlikumiem, esam sagatavojuši realizācijas plānu idejas īstenošanai. Tā būs studentu un jauno uzņēmēju tikšanās, kopīgas sarunas, iesaistot ekspertus, lai uzlabotu esošo biznesa piedāvājumu,”
stāstīja Sjūzena, studente no Igaunijas.
Studentu grupu konsultāciju modulis tika izstrādāts jau iepriekš, ViA iesaistoties starptautiskā projektā. ITEM maģistra programmā tas tiek īstenots, portālam “Valmieras Ziņas” stāstīja Agita Līviņa, kursa “Studentu grupu konsultēšana” vadītāja.
“Kurss ir ļoti praktisks. Bija arī teorija, lai studenti saprastu, kas ir konsultanta darbs, kādas prasmes nepieciešamas. Liels pluss ir tas, ka apgūto studenti varēja paši pārbaudīt, nevis tikai balstīties uz pasniedzējas teiktā. Arī, ja pirmā saskarsme ar klientu nav tik veiksmīga, kā plānots, tā ir iespēja jauniešiem meklēt risinājumu. Tos arī studenti atrada. Pasniedzējs šeit darbojas kā novērotājs.”
Kursa ietvaros studenti pildīja eksāmenu darbu, norādot, kā tiktu galā ar neapmierinātu klientu, kā pārvarēt nesaprašanos komandā, tāpat bija jānosaka veiktā konsultāciju pakalpojuma cena, kā arī jāizstrādā noslēguma ziņojuma izpētes struktūra.
Pasniedzēja vērtē, ka dažādos posmos panākumi bijuši atšķirīgi. Liela nozīme ir arī klientam, jo šāda sadarbība prasa papildu enerģiju un laiku, kā arī uzticēšanos. Abām pusēm ir jāsaprot, ko iegūs, kas jāiegulda.
Pēc prezentācijām studenti norādīja, ka praktiskie uzdevumi bijuši vērtīgi un gribētu turpinājumu. Tāpēc jau tiek domāts par jaunu uzņēmumu iesaistīšanu, kuri saistīti ar pasākumu organizēšanu, kuriem būtu vajadzīgs studentu veikts pētījums, idejas, uzdevumi.
Kursa ietvaros ar jauniešiem strādāja trīs pasniedzējas: kursa vadītāja Agita Līviņa, par psiholoģiskajiem aspektiem darba grupās lekcijas vadīja Vinete Silkāne, savukārt Aiva Švēde pastāstīja par konsultēšanas praktiskajiem aspektiem.
ITEM ir ar Klaipēdas Universitāti izveidota kopīga maģistra studiju programma “Starptautiskā tūrisma pasākumu vadība”.