Lasīšanas laiks: 2 min
Vidzemes Augstskolas (ViA) studiju kursa Jaunie mediji un politika ietvaros septembrī nevalstiskām organizācijām, valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī privātajiem uzņēmumiem tika dota iespēja pieteikt aktuālu ideju vai jautājumu, kas tiktu risināts, studentiem izstrādājot praktiskus projektus. Šobrīd ir apzinātas tēmas un veiktas konsultācijas ar ideju autoriem un noris interešu aizstāvības plānu izstrāde, informē Anžela Geļjanu, ViA Komunikācijas un sabiedrisko attiecību 2.kursa studente.
Lai tiktu apzināta šī brīža situācija, projekta ietvaros veikta ekspresaptauja, kuras mērķis bija noskaidrot, kas satrauc Latvijas iedzīvotājus viņu dzīvesvietā, valstī un pasaulē. Aptauja veikta dažādos Latvijas novados un pilsētās, un respondenti raksturojami vecumā no 19 – 65 gadiem. Apkopojot datus, secināts, ka lielākā daļa respondentu norāda, ka to dzīvesvietā nav faktoru vai apstākļu, kas tos uztrauktu, taču valsts mērogā lielu satraukuma līmeni veicina bēgļu un imigrantu, kā arī sociālā atbalsta un pensiju jautājumi. Arī pasaules mērogā iedzīvotājus uztrauc bēgļi un imigranti, taču lielas raizes sagādā arī kari un nemieri. Lai gan šīs aptaujas dati nav vērtējami kā reprezentatīvi, tie ļāva apjaust sabiedrībai nozīmīgas sociālās aktualitātes, pēc kurām studenti varētu vadīties savu tēmu izvēlē.
Šobrīd Jauno mediju un politikas kursa studenti ir nolēmuši veidot aizstāvības plānus par Valmieras SOS bērnu ciemata bērnu aprūpes un atbalsta stratēģijām un to kapacitātes celšanu. Top arī plāns ar nosaukumu “4Wheels”, kura mērķis ir izveidot vides pieejamības karti invalīdiem un jaunajām māmiņām Valmierā. Kursa ietvaros tiks risināti arī senioru nodarbinātības jautājumi un veidoti valodas aizstāvības interešu plāni.
ViA studenti jau iepriekš ir veiksmīgi izstrādājuši interešu aizstāvības plānus, kuri guvuši panākumus un saņēmuši finansējumu realizācijai. Projektu mērķis ir veicināt reālajai dzīvei pēc iespējas pietuvinātākas pieredzes iegūšanu, no kuras studenti varētu mācīties, kā arī nodibināt jaunus, nozīmīgus kontaktus. Šobrīd iecerēts izstrādāt interešu aizstāvības plānu, kampaņas video, blogu un izglītojošu sižetu. Jau decembrī studenti prezentēs savas idejas un paveikto projektu ietvaros.