Lasīšanas laiks: 2 min
Vidzemes Augstskola ir saistoša kā Austrumu, tā arī Rietumu valstīm, sarunā ar portālu “Valmieras Ziņas” sacīja augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.
Pēc viņa teiktā, augstskolas piedāvājums ir kvalitatīvs un par salīdzinoši labu cenu. “Mums ir ļoti laba kvalitātes un cenas attiecība, tāpēc esam saistoši daudziem,” atzina rektors. Pēc viņa teiktā,
Austrumu virzienā patlaban augstskola tiecas arvien ciešāk sadarboties ar Kazahstānu, Uzbekistānu un Azerbaidžānu,
“bet tajā pašā laikā arī Rietumu virziens ir ļoti veiksmīgs – pagājušajā gadā mums bija franču grupa un šogad franču augstskola ir izrādījusi interesi sadarboties, un, lai mēs saprastu, ko mums vajag darīt vēl labāk, arī mūsu pasniedzēji plāno tuvākajā laikā doties uz Franciju.”
G.Krūmiņš atzīmēja, ka, strādājot pie starptautiskās sadarbības jautājumiem, nemitīgi ir jūtamas dažādas kultūru un mentalitāšu atšķirības, taču, ja ir abpusēja vēlme sadarboties, tad tas ir iespējams.
“Mēs skaitāmies tādā Latvijas Augstākās izglītības tirgū kā vieni no veiksmīgākajiem, jo mūsu studentu īpatsvars, kas aizbrauc ERASMUS un citās studentu apmaiņas programmās, ir viens no lielākajiem.
Šobrīd mēs strādājam pie tā, lai arvien aktīvāk brauc arī inženierzinātņu studenti,”
pastāstīja G.Krūmiņš.
Viņš arī norādīja, ka augstskola ļoti strādā pie tā, lai studentiem būtu pieejamas ne tikai apmaiņas studiju, bet arī prakses vietas, “piemēram, ar Valmieras Stikla šķiedru panācām jau tādu mutisku vienošanos, ka prakses vietas mūsu studentiem būs arī Lielbritānijā, viņu meitas uzņēmumā, arī uzņēmumā ASV būs prakses vietas un līdzīgi.”
Līdzīgi, veiksmīga esot izveidojusies arī ViA pasniedzēju starptautiskā sadarbība, “tikai šeit, jāsaka godīgi, mēs
varam piesaistīt ārvalstu pasniedzējus tikai tajos gadījumos, kad ir arī fondu atbalsts,
jo no sava budžeta mēs nevaram piedāvāt pietiekami konkurētspējīgu atalgojumu, lai pie mums atbrauktu profesori no ārzemēm,” atzina augstskolas rektors piebilstot, ka, par spīti finansiālajam ierobežojumam, augstskolā ir bijuši arī ļoti veiksmīgi starptautiskās sadarbības piemēri, tostarp bijuši pasniedzēji no Amerikas, Ķīnas, Spānijas un citām valstīm.
Pilnu interviju ar G.Krūmiņu iespējams noskatīties rubrikas “5 jautājumi” 2.video.