Lasīšanas laiks: 2 min
Otrdien, 7.oktobrī viesnīcā “Wolmar” notika Valsts policijas izglītojošs seminārs par narkotisko un psihotropo vielu kaitīgo ietekmi, portāls “Valmieras Ziņas” noskaidroja pasākumā.
Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas pārstāves Lidija Legzdiņa un Una Rūtere pastāstīja par dažādām narkotiskām un psihotropām vielām, to veidiem, izskatu, iedarbību, lietošanas iemesliem un barjerām, kā arī īpaša uzmanība tika pievērsta Jaunajām psihotropajām vielām.
Galvenokārt policijas pārstāves pievērsās četrām vielām, tostarp heroīnam, metamfetamīnam, marihuānai un jaunajām psihotropajām vielām jeb “Spaisu”, jo tieši šīs vielas esot Latvijā visizplatītākās narkotiskās vielas. Semināra laikā apmeklētājiem bija iespējams uzzināt katras minētās vielas lietotāju pazīmes, noskaidrot atkarības rašanās draudus un iespējamos draudu novēršanas mehānismus.
Pēc policijas darbinieku teiktā, galvenās narkotiku lietotāja pazīmes ir izteikti sašaurinātas vai paplašinātas acu zīlītes, kas nereaģē uz gaismu, straujas garastāvokļa maiņas, miegainība un enerģijas trūkums, savas dzīvesvietas apzagšana, izolēšanās no apkārtējiem un noslēpumaina izturēšanās, bāla vai pelēcīga sejas krāsa, darba spēju zudums, skolas vai darba kavēšana, kā arī injekciju pēdas uz vēnām.
Lai arī katra psihoaktīvā viela cilvēka organismu ietekmē citādi, tās visas apdraud galvas smadzeņu darbību, elpvadu, aknu, nieru, sirds, kuņģa, zarnu un citu orgānu veselību, zobu veselību, muskuļu darbību.
Jau ziņojām, ka seminārs ir veids, kā Valsts policija vēlas uzrunāt un iesaistīt ikvienu sabiedrības pārstāvi, lai izglītotu par problēmām, kas saistītas ar narkotisko un psihoaktīvo vielu postošo iedarbību gan uz cilvēka veselību, gan arī uz sabiedrības drošību kopumā.
Kā atzīmēja L.Legzdiņa, narkotiskās vielas un ar to lietošanu saistītie jautājumi ir šī brīža semināru tēma, taču Valsts policijas iecere esot šādus seminārus rīkot regulāri par dažādām aktuālām tēmām, tostarp nākamgad paredzēti semināri par drošību internetā. Līdzīgi, tiek pieļauts, ka semināri varētu tikt rīkoti arī par īpašuma drošību, ceļu satiksmes drošību un vardarbību.