Lasīšanas laiks: 2 min
Māras diena saukta arī par tirgus dienu, jo tas ir laiks, kad daba ir savā pilnbriedā. Valmiermuižas pils parkā sestdien, 4. augustā, no plkst. 11.00 sabrauks tirgotāji no tuvākām un tālākām vietām, vedot sev līdzi dažnedažādākos jaunās ražas gardumus un amatnieku darinājumus.
Tā kā smagākie lauku darbi rit pilnā sparā, tad nepieciešams arī lustīgi atpūsties – būs gan dziesmas, gan rotaļas, arī branga darbošanās, mielošanās un izjādes ar zirgiem.
Tirdziņā varēs iegādāt dažnedažādus dzērienus, adījumus un tamborējumus, apģērbus, gaļu, zivis, makaronus, saldumus, sieru, maizi, kaņepju produktus un garšvielas, kā arī keramikas izstrādājumus, koka rotaļlietas.
„Gardu muti” tirdziņa apmeklētājus iepazīstinās ar aktuāliem jaunumiem tieši šajā karstajā un tveicīgajā laikā! Garškopju kustība ir radījusi dzirkstošus un veldzējošus garšūdeņus ar tīrām un pazīstamām Latvijas garšām! Tiem nav pievienota ne kripatiņa cukura un dzērieni ir 100% dabīgi.
Māras diena ir tāda kārtīga saimnieču diena, tāpēc kopā ar vienu no sievišķīgākajām folkloras kopām „Saucējas” (plkst. 11.30 un 12.30) izzināsim tradīcijas. Saucējas ir 2003. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā izveidota tradicionālās dziedāšanas grupa. Tā izveidota ar mērķi apgūt un dziedāt tradicionālajā dziedāšanas manierē, kādā tautas dziesmas dziedāja Latvijā pirmskoru periodā. Saucēju repertuārā ietilpst Ziemeļlatgales, Ziemeļvidzemes, Sēlijas un Dienvidkurzemes dziesmas. Viņas ne tikai priecēs ar savu repertuāru, bet arī kādu danci izvedīs un pastāstīs par Māras dienu.
Senā alus darbnīca būs sagatvojusi aktivitātes, kur dalību varēs ņemt izgaršojot, izsmaržojot vai roku iemēģinot.
Savukārt, lai atzīmētu no 3. līdz 5. augustam notiekošo Valmieras vasaras teātra festivālu, mazajiem Māras dienas svinību un tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja izgatavot pašiem savas lellītes. Māras diena dēvēta arī par lopu dienu, tāpēc būs iesoēja gatavot dzīvnieku lellītes. Valmiermuižas laidarā festivāla apmeklētāju vērtējumam tiks nodots viens no šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla vērienīgākajiem darbiem – fantāzija par brīvību MUŠAS.