Lasīšanas laiks: 4 min
Valmierā joprojām aktuāla problēma ir bērnu rotaļu laukumi, par ko ik pa laikam atgādina mazuļu vecāki. „Ierosinu uzbūvējiet lielu centrālo pilsētas spēļu laukumu bērniem, pašreizējie ir mazi un pārslogoti. Pie skeitparka ir nolietots spēļu laukums, pie 5. vidusskolas un Pārgaujā par mazu visiem bērniem. Šodien Vecpuišu parkā uz bērnu mazo mājiņu vien bija 9 bērni. Uzbūvējiet kā piemēram Ventspilī vai Jūrmalā lielus centrālos pilsētas bērnu spēļu laukumus,” raksta kāds lietotājs aplikācijā „Mana Valmiera”.
Portāls „Valmieras Ziņas” jau informēja, ka pagājušās vasaras sākumā kāda māmiņa vāca parakstus par bērnu rotaļu laukuma pārcelšanu uz citu vietu, kamēr norit būvdarbi J.Daliņa stadionā. Taču šis iedzīvotāju ierosinājums netika īstenots. Līdz ar to pilsētā ir tikai trīs publiskie bērnu spēļu laukumi un atsevišķi rotaļu elementi uzstādīti Vecpuišu parkā. Pagājusī karstā vasara apliecināja, ka reāli izmantojami ir tikai divi no trim laukumiem. Pie skeitparka esošajā laukumā nav neviena koka, līdz ar to nav iespējas patverties no karstās saules. Nedaudz labāka situācija ir spēļu laukumā pie Valmieras 5.vidusskolas. Jāatzīst, ka vislabāk bērni var justies vienīgajā spēļu laukumā Pārgaujā, kas atrodas Meža ielā. Karstajās dienās daudziem bērniem un vecākiem šī ir vienīgā vieta, kur patverties no svelmes. Līdzīgās domās ir arī mūsu aptaujātie vecāki.
Agita: „Valmierā nav pietiekami daudz bērnu spēļu laukumiņu. Bija viens labs Vecpuiša parkā, bet to nojauca. Laukumiņš Daliņa stadionā arī šobrīd nav pieejams. Manuprāt, Jāņparkā varētu kaut ko izveidot. Pēdējais bērnu laukumiņš ir Smilšu ielā pie skeitparka, taču pie tā nav koku un karstajā vasaras saulē bērniem tur nav iespējams uzturēties. Toties Jāņparkā ir daudz koku un arī vietas, vēl šis parks atrodas nomaļāk no centra.”
Vents: „Tā kā Valmierā var novērot daudz jaunās māmiņas, varētu ierīkot vairākus bērnu laukumiņus, jo, staigājot pa pilsētu, šur tur var redzēt pāris šūpoles, bet varētu kaut ko vairāk, lai mazajiem arī jautrāk būtu.”
Solvita: „Valmierā diemžēl vairs nav daudz bērnu laukumiņu, tie ir vai nu nojaukti, vai slēgti kādu rekonstrukciju laikā. Tomēr laukumiņi būtu nepieciešami, piemēram, Vecpuiša parkā.”
Elīna: „Man šķiet, ka ir par maz laukumiņu. Es gan pati dzīvoju privātmājā, tāpēc maniem bērniem tie ir pieejami jebkurā laikā, jo tādi ir mūsu pagalmā. Taču daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, iespējams, varētu būt problemātiska piekļuve tiem. Droši vien pie vainas ir finansējums, tāpēc, manuprāt, domei būtu jādomā kādi iespējamie risinājumi un jāparūpējas par to, lai bērniem būtu šādas vietas, kur droši pavadīt laiku.”
Varam secināt, ka, plānojot jauno rotaļu laukumu izveidi, vietas izvēlei ir būtiska nozīme. Nevar vien aprobežoties ar spēļu elementu izveidi, bet arī jāpadomā, lai vasarās būtu iespējams patverties no karstās saules, lai būtu pietiekami daudz soliņu vecākiem un jo sevišķi vecvecākiem, kuri pieskata mazuļus, kā arī jānodrošina stāvvietas automašīnām.
Nevajadzētu bērnu rotaļu laukumus uzskatīt vienīgi par izdevumu pozīciju pašvaldības budžetā. Sakārtota infrastruktūra piesaista apmeklētājus Valmierai. Vecāki no visas apkārtnes labprāt vedīs savus bērnus uz labiekārtotiem un atraktīviem rotaļu laukumiem, pie viena apmeklējot arī veikalus, kafejnīcas un citas izklaides vietas, kas papildinās uzņēmēju maciņus un līdz ar to arī pilsētas budžetu.
Savās publikācijās jau esam rosinājuši izveidot bērnu rotaļu laukumus Jāņparkā, kā arī Mazajā Stacijas ielā, kur plānots labiekārtot teritoriju pie Gaujas. Taču kādi ir pašvaldības plāni šajā jautājumā?
„Vajadzība pēc papildu rotaļu laukumiem Valmierā ir apzināta, un tiek strādāts pie risinājumiem.
Pēc Jāņa Daliņa stadiona pārbūves šajā teritorijā tiks atvērts tur esošais rotaļlaukums. Tāpat ir izstrādātas idejas par skeitparka teritorijas, tostarp rotaļlaukuma labiekārtošanu. Plānots izveidot Aktīvās atpūtas parku, maksimāli izmantojot visu Rīgas ielas 43a teritoriju un paredzot gan aktīvās zonas braukšanai ar skrituļdēli vai skrituļslidām, gan rotaļu laukumus pašiem mazākajiem divus līdz sešus gadus vecajiem bērniem un lielākiem – septiņus līdz divpadsmit gadus veciem bērniem.
Attīstības projektu realizācija Valmierā tiek veikta saskaņā ar attīstības plānošanas dokumentos noteikto, kā arī šī gada prioritātēm un budžeta iespējām,” informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.
Budžeta iespējās ir uzcelt dārgu un nekvalitatīvu brāķi pie gaujas, bet tiklīdz runa par bērnu laukumiem, naudas nav.
Būtu jauki jāņparkā redzēt laukumiņu, citādi parks galīgi aizmirsts Valmierā.
Un šajā pusē nav vispār neviena spēļu laukuma, ir vienā pagalmā kkas uzbūvēts, bet mājas iedzīvotājiem ir iebildumu, ka kaimiņu mājas bērni tur vēlas aiziet. Tiešām Jāņoarkā varētu izveidot pilnvērtīgu spēļlaukumu, ar basketbola laukumu un arī kādiem āra trenažieriem, kas ir pilnīgi visās pilsētās (izņemot Valmieru)
Tiešām jauki un atjaunot Vėjiņa paviljonu,kur padzert karstā laikā atspirdzinošus dzėrienus.
Valmierā nav arī neviena basketbola laukuma, kur jauniešiem aiziet kopā ar draugiem uzmētāt bumbu, vai patrenēties- neviena! Vecpuišu parkā tā vietā tika iesēta zāle, kādā sakarā? Un kad bija stadionā, tur nekad nebija vietas! Pie Voca ir tik daudzas vietas, lai izveidotu kārtīgu āra basketbola laukumiņus! Par spēļlaukumiem piekrītu!
Ceru ka pabeidzot, sportistu, skolnieku dienestu viesnīcas Ausekļu ielā, arī tiks padomāts par pagalmu, jo ejot garām vienmēr redzu, tur esošo basketbola grozu aizņemtu. Tāpat redzu Vidzemes augstskolas studentus ārā spārdam bumbu, tur pat viesnīcas priekšā. Būtu labi ja pašvaldība šo pagalmu sakārtotu, ar vairākiem basketbola groziem, un vēl šādām tādām aktivitātēm. Kā nekā tur redzemi arī ārzemju studenti, un pagaidām tā nav laba vizītkarte Latvijai, Valmierai. Arī apkārtējie bērni būtu priecīgi par papildus groziem un vismaz pusi no basketbola laukuma ar līdzenu segumu.
Ja naudas nav jaunam laukumìñam,varbùt ,atrodas lìdzekĺi savest kàrtìbà esośos.