Lasīšanas laiks: 3 min
Šis stāsts būs par Anniju Smilti – entuziastisku meiteni no Kocēniem, kura mācās Valmieras tehnikumā un izbauda tā piedāvātās iespējas Erasmus+ praksēs. Annija vienmēr bijusi tuvumā Valmierai, pirmās skolas gaitas uzsākot Kocēnu pamatskolā un Kocēnu sporta skolā. Jau pamatskolas laikā bija skaidrs, ka meitene nākotni vēlas saistīt ar programmēšanu. Lai arī sākotnēji bija vēlme doties uz Rīgu, pēc lielākas izpētes viņa secināja, ka šādu programmu piedāvā arī tepat Valmierā, kas ir tuvāk mājām, līdz ar to lēmums par mācību uzsākšanu Valmieras tehnikumā nāca pavisam viegli. No 11 profesionālajām programmām, Annija izvēlējās apgūt programmēšanas tehniķa zināšanas un šobrīd mācās 4. kursā. Jaunā programmēšanas tehniķa galvenie uzdevumi ir veikt programmatūras izstrādi un pārbaudi, kā arī darbības izmaiņas ar mērķi to padarīt funkcionālāku un izvirzītajām prasībām atbilstošu vienkāršu risinājumu, piemēram, izstrādāt iespēju internetveikalā sašķirot preces pēc to cenas un pārliecināties, ka tas tik tiešām strādā.
Mācību laikā Annija izmantojusi iespēju doties Erasmus+ praksē. Tas ļāvis gūt pieredzi divās valstīs – Portugālē kompānijā “PcMedic” un Maltā “Websuccess Malta Ltd.” Salīdzinot abas valstis, sirdij tuvāka izrādījusies Malta, jo tur bijis īpaši viegli atrast kopīgu valodu ar vietējiem – veidojušās patīkamas sarunas un viedokļu apmaiņa. Noteikti tam palīdzējis arī fakts, ka Maltā angļu valodu iedzīvotāji pārvalda daudz labāk nekā Portugālē, jo tā ir otra oficiālā valsts valoda. Arī kultūra Annijai šķitusi interesantāka un saistošāka.
Kā jau ierasts dienvidu valstīs, darba dzīvē nevalda liels stress – darbi tiek veikti ļoti nesteidzīgi, daudziem darba uzdevumiem atvēlot pat vairākas nedēļas, kas Annijai šķitis dīvaini, jo uzdotos darbus spējusi veikt pāris dienu vai pat pāris stundu laikā, kas apliecina meitenes labo sagatavotību un augsto motivāciju pierādīt sevi nozarē. Prakses darba uzdevumos bija darbs ar CMS-Wordpress mājaslapām, tāpat bija iespēja darboties ar starptautiskiem projektiem, kuros sadarbojās speciālisti no dažādām valstīm kā piemēram, Itālijas, Apvienotās Karalistes, Nīderlandes un Beļģijas. Dalība Erasmus+ mobilitātes programmā bija lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku un izkāpt ārpus komforta zonas, lai iegūtu praktiskas iemaņas sev interesējošā jomā, kā arī novērtētu savu konkurētspēju darba tirgū.
Kopumā par abām praksēm Annijai sakāmi tikai tie labākie vārdi – lieliska pieredze, jaunas zināšanas un prasmes, kas lieliski noderēs tālākajās karjeras gaitās. Kopš mācību sākšanas Valmieras tehnikumā, meitene ne reizi nav šaubījusies, ka izvēlējusies sev visatbilstošāko profesiju, taču iespēja Maltā prakses vietu meklēt pašai un to arī ātri un veiksmīgi atrast, devusi papildus pārliecību par savu izvēli un tālākajām gaitām! Annija ir pārliecināta, ka Erasmus+ apmaiņas programmas noteikti ir liels ieguvums ikviena cilvēka dzīves pieredzē. Tas ļoti paplašina redzesloku un palīdz mums augt kā daudzpusīgām personībām. Pēc tehnikuma absolvēšanas Annija plāno turpināt profesionālo pilnveidi augstākās izglītības iestādē un turpināt kāpt pa karjeras kāpnēm kā programmētāja.
Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta “Profesionālā attīstība jauniem izaicinājumiem” Nr. 2020-1-LV01-KA116-077375 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana un darba pieredzes gūšana starptautiskā vidē.