Lasīšanas laiks: 2 min
Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas vidū Slimību profilakses un kontroles centrs publicēja epidemioloģiski drošo pašvaldību sarakstu, kur kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs nepārsniedz 250 gadījumus uz 100 000 cilvēku, šajās pašvaldībās iespējama formālā vai neformālā izglītības procesa īstenošana ārtelpā, ļaujot pulcēties grupās līdz 20 cilvēkiem, līdz piecām stundām nedēļā, vienas stundas ilgums – 40 minūtes. Šajā sarakstā tika iekļauta arī Valmiera.
Kā intervijā Latvijas Radio vakar sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), no 45 pašvaldībām, kurās skolām ir iespēja rīkot nodarbības svaigā gaisā, ne visas ir izmantojušas piedāvājumu mācību procesu rīkot svaigā gaisā, tostarp Valmiera.
Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Iveta Pāže portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:
“Valmieras Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valmieras izglītības iestāžu vadību pagaidām lēmusi neizmantot iespēju organizēt mācības ārtelpā, jo Valmieras izglītības iestādēm ir svarīgi, lai vienlīdzīgs mācību process tiktu nodrošināts visiem Valmieras izglītības iestāžu skolēniem.
Valmieras izglītības iestādēs pārsvarā ir lielas klašu grupas, kurās skolēnu skaits pārsniedz 20 bērnus. Šādu mācību modeli ir iespējams ērti īstenot mazākās pašvaldībās un to izglītības iestādēs, kurās bērnu skaits klašu grupās nav tiks liels.
38% no Valmieras izglītības iestāžu skolēniem nedzīvo Valmierā, bet citās Latvijas pilsētās un novados. Klātienes mācību laikā, lai nokļūtu uz stundām, skolēni izmanto sabiedrisko transportu vai viņus līdz skolai atved vecāki, un dienas beigās pēc mācībām viņi tādā pašā veidā nokļūst atpakaļ uz mājām vai vecāko klašu skolēni izmanto dienesta viesnīcas pakalpojumu. Šobrīd šiem skolēniem un viņu vecākiem bērnu nogādāšana uz atsevišķām ārtelpu 40 minūšu ilgām nodarbībām un pēc tām atgriešanās dzīvesvietā, lai turpinātu attālināto mācību procesu, būtu sarežģīti īstenojama.
Valmierā dzīvojošiem 1.-6.klašu un projektā “Pumpurs” iesaistītajiem skolēniem attālināto mācību laikā tiek nodrošināta siltu brīvpusdienu piegāde, kas tiek nogādāta pēc iepriekš izveidota grafika, skolēniem ierodoties pakaļ porcijai noteiktā laikā un vietā, ja skolēns pēc ārtelpu nodarbībām vēl nav paguvis atgriezties mājās, tad pastāv risks, ka viņš paliek bez pusdienām.
23.martā Valmierā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir 191, kas ļauj optimistiski raudzīties par iespēju drīzumā klātienes mācības atsākt 1.-4.klašu skolēniem. Mācību procesu klātienē var nodrošināt 1.-4.klašu skolēniem, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pilsētas vai novada administratīvajā teritorijām nepārsniedz 200.”