Lasīšanas laiks: 2 min
Valmieras sākumskolas 3.d klases audzēkne Marta Luīze Kļaviņa guvusi panākumus biedrības “Ascendum” un interneta žurnāla “Satori” organizētajā dzejoļu konkursā. Skolnieces dzejolis “Nerātnā burtnīca” publicēts 2016.gada dzejas gadagrāmatā bērniem “Garā pupa ”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.
8.septembrī peldošajā mākslas galerijā “Noass” (AB dambis) notika Bērnu Dzejas diena “Garā pupa pāraug čīkstēšanu un top par brīvu drīkstēšanu”, kur biedrība “Ascendum” sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi un ikgadējām “Dzejas dienām” atklāja 2016.gada dzejas gadagrāmatu bērniem “Garā pupa”. Grāmatas atklāšanā piedalījās arī Valmieras sākumskolas audzēkne Marta Luīze Kļaviņa.
Jaunajā dzejas krājumā atrodami gan bērnu dzejas jaunumi, gan līdz šim nepublicēti atradumi Gunara Saliņa, Pētera Brūvera un Janas Mores arhīvos. Gadagrāmatas veidošanā ar jauniem darbiem piedalījušies 26 latviešu dzejnieki, līdzās literārajai latviešu valodai pārstāvot arī latgaliešu un lībiešu valodu. Bērnu ceļvede latviešu tautasdziesmu bagātībās šoreiz ir režisore Roze Stiebra. Nodaļā “Atgādinājums” pulcēti dzejas jubilāri: Anna Brigadere, kurai īpašu pasaciņu veltījusi Nora Ikstena, Vizma Belševica, Astrīde Ivaska, Valdemārs Ancītis. Savus mīļākos Ulda Ausekļa un Arnolda Auziņa dzejoļus izraudzījušies labi viņu grāmatu pazinēji.
Tāpat apkopoti dzejoļi, kuros atveidotas dažādu putnu balsis. Atdzejotāji iepazīstina jaunos lasītājus ar angļu, amerikāņu, krievu, poļu, lietuviešu un igauņu autoru dzejoļiem. Savukārt pasaku “Vecīša cimdiņš”, ko par savu uzskata gan latvieši, gan krievi, gan ukraiņi, trejvalodīgā dzejas ludziņā pārvērtusi Inese Zandere. Nodaļā “Sākums” publicēti bērnu radošie darbi – interneta žurnāla “Satori” un biedrības “Ascendum” izsludinātā konkursa dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi.
Biedrības “Ascendum” un interneta žurnāla “Satori” 2016.gada pavasarī izsludinātajā dzejoļu konkursā varēja piedalīties 5 – 15 gadus veci bērni un pusaudži, sūtot dzejoļus, kas tapuši no brīva prāta un sev par prieku, necenšoties piemērot tēmas ne īpašiem valsts svētkiem, ne skolotāju un vecāku gaumei. Tomēr izvērtēšanas procesā bija būtiski, lai dzejoļi būtu uzrakstīti labā latviešu valodā, kā arī pareizi lietojot pieturzīmes, ja tās tiek lietotas. Labākie darbi publicēti atjaunotajā dzejas gadagrāmatā bērniem “Garā pupa 2016”, kas šogad ikgadējo Dzejas dienu laikā izdota jau trešo reizi. Labāko darbu autori balvā saņēma jaunās gadagrāmatas eksemplāru un pārsteiguma balvas.