Lasīšanas laiks: 2 min
Valmieras Valsts ģimnāzijā norisinājās informatīvs seminārs, kuru apmeklēja vairāk nekā trīsdesmit pedagogi, informē Ginta Grīnberga, SIA “Aspired” projektu vadītāja.
Dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta “Zaļā misija: klimats” ieviešamajām aktivitātēm un eksperimentu metodisko materiālu.
Šādu praktiski pielietojamo eksperimentu grāmatu ar nākamo mācību gadu saņems vairāk nekā 800 Latvijas skolas, tadējādi nodrošinot pedagogiem viegli pielietojamu un praktisku materiālu, ko izmantot dabaszinību stundās. Semināra praktiskajā daļā, pedagogi varēja iepazīt un novērtēt sešus no četrdesmit diviem grāmatā iekļautajiem un apkopotajiem eksperimentiem.
Ginta Grīnberga, SIA Aspired projektu vadītāja: “Prieks par izrādīto interesi un dalībnieku skaitu no Valmieras pilsētas un novada pedagogiem, kas apmeklēja projekta “Zaļā misija:klimats” semināru. Dalībnieki gan diskutēja, uzdodot jautājumus par zinātniski metodisko materiālu un grāmatā plānotajiem eksperimentiem, gan arī uzdeva sev interesējošus jautājumus par tehniski radošo darbnīcu organizēšanu izglītības iestādēs. Šādu informatīvu semināru organizēšana, manuprāt, ļoti labi veicina dabaszinātņu pedagogu informēšanu un izglītošanu par klimata pārmaiņām un iespējām kā aktīvi mācīties zinātni ar dažādu materiālu palīdzību. Metodiski zinātniskā eksperimentu grāmata ir veidota ar mēŗki, lai nodrošinātu pedagogus ar viegli uztveramu un praktisku materiālu, ko iespējams izmantot darbam klasēs, izskaidrojot un runājot ar audzēkņiem par tādām tēmām kā: CO2 izmeši, globālo sasilšanu,klimata pārmaiņu sekām u.c.”.
Izstrādājot metodisko materiālu tika apkopoti eksperimenti, kuri sniedz atbildes uz vairākiem aktuāliem jautājumiem, kā piemēram: klimata pārmaiņas – kas tās ir un vai tās notiek, kādi ir klimata pārmaiņu iemesli un sekas, kā problēmas varam risināt un kā tām pielāgoties.
No 2015.gada marta Latvijā tiek realizēts projekts “Zaļā misija:klimats”, kura mērķis ir veicināt Latvijas jauniešu un izglītības darbinieku izpratni un zināšanas par klimata pārmaiņām, izmantojot alternatīvās izglītības pieejas un metodes, praktisku darbošanos un praktisku darbu izstrādi. Projektu īsteno nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) sadarbībā ar SIA “Aspired”. Projekts tiek realizēts Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada perioda programmas “Nacionālā klimata politika” neliela apjoma grantu shēmas atklāta konkursa ietvaros, un to plānots pabeigt līdz 2016.gada oktobrim. Projekta kopējās izmaksas ir 189 403,00 EUR, kur programmas līdzfinansējums ir 166 035,00 EUR, bet pašu līdzfinansējums ir 23 368,00,00 EUR.