Lasīšanas laiks: 2 min
Skolēnu vasaras brīvlaikā Valmieras pilsētas pašvaldības policija aicina vecākus un radiniekus, kuru atbildībā bērni nodoti, īpašu uzmanību pievērst bērnu drošībai uz ielām, sabiedriskās vietās, pie ūdens un mājās, jo Latvijā bērnu traumatisma statistika ir satraucoša, informē Valmieras pilsētas pašvaldībā.
Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons norāda, ka par drošības jautājumiem ar bērniem jārunā katru vasaru no jauna un vairākkārt. Pieaugušajiem ar savu uzvedību un attieksmi jārāda bērniem personīgs piemērs, tā demonstrējot, kā pareizi uzvesties.
Lai samazinātu iespējamo traumu un negadījumu rašanās risku, A.Miķelsons aicina vecākus pastiprināti pievērst uzmanību bērnu drošībai, piemēram, ievērojot drošības pasākumus un lietojot nepieciešamos aizsarglīdzekļus skeitparkā vai braucot ar velosipēdu, vai skrituļslidām. Traumas bērni gūst arī krītot, šūpojoties vai lēkājot uz batuta.
Viena no populārākajām brīvā laika pavadīšanas vietām Valmierā jauniešiem ir skeitparks Rīgas ielā 43A. Taču elementu pārgalvīga izmantošana arī ir saistīta ar augstu traumatisma risku, tāpēc saistošie noteikumi paredz apmeklētāju un viņu vecāku atbildību par bērnu atrašanos un drošību skeitparkā, par atbilstoša inventāra un aizsarglīdzekļu izmantošanu un, protams, par noteikumu ievērošanu. Pašvaldības policija aicina apzināties riskus un rūpēties par savu veselību – lietot aizsargķiveres, roku un kāju aizsargus, kā arī nebūt nevajadzīgi pārgalvīgiem, izpildot dažādus akrobātiskus elementus.
A.Miķelsons atgādina, ka arī bērnu, jauniešu – velosipēdistu vidū ir augsts traumatisms, tāpēc viņš atzinīgi vērtē Ceļu satiksmes noteikumos ietverto prasību, ka bērniem, kuri jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.
Vecākiem arī jāņem vērā Gaujas un citu ūdenstilpņu klātbūtne pilsētā un to radītais vilinājums karstā vasaras dienā veldzēties ūdenī. Vecākiem nevajadzētu atstāt bērnus bez uzraudzības, kā arī neļaut peldēties nezināmās, nepārbaudītās vietās.
Atpūšoties dārzā, kad populāri ir gatavot uz atklātas uguns, svarīgi ir neatstāt degmaisījumu bērniem viegli pieejamās vietās, kā arī bez uzraudzības – pie uguns vai sakarsētām virsmām.
Bērniem jāmāca rūpēties par savām lietām un neatstāt tās bez uzraudzības, jo, sākoties vasaras brīvlaikam, pastiprināti policijā tiek saņemti iesniegumi par nozaudētām vai nozagtām lietām.
Vasaras sezonā pieaug arī dzīvnieku sakosto bērnu skaits, jo bērni dodas atpūsties uz laukiem, tiek ilgstoši atstāti kopā ar mājdzīvniekiem.
Noteikti bērniem jāmāca, kā sazināties ar vecākiem un glābšanas dienestu. Vajadzētu pārliecināties, vai bērni zina glābšanas dienesta tālruņa numuru – 112.