Valmieras Ziņas

Valmieras muzejā pērn viesojušies 91 000 interesenti

Lasīšanas laiks: 5 min

2016.gadā Valmieras muzejā viesojās 91 000 apmeklētāju, aplūkojot izstādes, pastāvīgās ekspozīcijas, piedaloties lekcijās, iesaistoties dažādās norisēs, pedagoģiskajās programmās, kā arī meklējot materiālus pētnieciskajiem darbiem.

Visvairāk interesentu bijis izstādēs un pastāvīgajās ekspozīcijās – 56 206. No tiem individuālie apmeklējumi bijuši 41 939, bet grupās – 14 267 reizes. Izstādes top sadarbībā ar Latvijas profesionālajiem māksliniekiem, Latvijas Mākslas akadēmiju, Latvijas Mākslinieku savienību, mākslas biedrībām un apvienībām, kā arī citiem muzejiem. Galvenie uzdevumi ir reģionā strādājošo mākslinieku radošā devuma atspoguļošana un kultūrvēstures procesu attīstība Valmierā un apkārtnē.

Pērn Valmieras muzeja Izstāžu namā bija skatāmas 29 izstādes, tai skaitā arī dabas un vides, kas interesentiem pieejamas muzeja viduslaiku garšaugu dārzā un tā teritorijā esošajā Šveices stila šķūnī. Dažādu formu un krāsu tomātus, apmeklējot Valmieras tomātu biedrības sagatavoto izstādi, trīs dienu laikā iepazina un aplūkoja 736 interesenti, savukārt par to, cik neparastas var būt vīnogas, “Vīnogu parādē” uzzināja 720 apmeklētāju, bet krāsainie īrisi trijās dienā pulcēja 563 apmeklētāju. Krāšņumu aplūkoja arī Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone.

Skatītāju visvairāk iecienītās izstādes pērn bija: “Laiks” – veltīta Valmieras Mākslas vidusskolas 40 gadu jubilejai, lietišķās studijas “Valmiera” 70 gadu jubilejas izstāde, Raimonda Renča fotoizstāde “Sieviete sievietes gados”, Valmieras muzeja krājuma kolekciju un pētnieciskās izstādes “Māls un porcelāns” un “Bruņinieku iela – Ritterstrase”. Skatītāju atzinību baudīja un daudz apmeklētāju pulcēja četru Latgales mākslinieču – Vēsmas Ušpeles, Agras Ritiņas, Vijas Stupānes, Ilzes Griezānes – izstāde “Laiks krāsās”, Aivara Vilipsōna personālizstāde, tēlnieka Matiasa Jansona darbi, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju un studentu tekstildarbu izstāde “Šķiedras atkarīgie”. Skaists un neparasts pārdzīvojums gadumijā bija Vitālija Jermolajeva luminiscējošās gleznas ekspozīcijā “Inner light” un Latvijas Universitātes keramikas studijas “Vāpe” darbi izstādē “Šahs. Metamorfozes”. Valmieras muzejs pateicas visiem mākslas un kolekciju izstāžu autoriem un kuratoriem.

Jāpiemin, ka 88% izstāžu un ekspozīciju apmeklējumu sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību bija bez maksas, Valmieras muzejam turpinot uzturēt sociāli labvēlīgu attieksmi pret visiem interesentiem. Jau vairākus gadus izstādes un ekspozīcijas bez maksas aicināti apmeklēt Latvijas izglītības iestāžu audzēkņi, tostarp pirmsskolas, Vidzemes Augstskolas studenti, kā arī pensionāri un citas apmeklētāju grupas. Visiem interesentiem bez maksas izstādes iespējams aplūkot to atklāšanas dienā, kā arī dažādu akciju un notikumu laikā, piemēram, Muzeju naktī, Valmieras pilsētas svētkos, gadumijā.

Savukārt 34 794 apmeklējumu reizēs pieredzēta 101 muzeja rīkota ekskursija, 38 dažādiem jautājumiem veltītas lekcijas, interesantā veidā daudz jauna uzzināts 385 muzeja pedagoģiskajās un 56 mūžizglītības programmu nodarbībās. Apmeklētāji izzinājuši un izklaidējušies 59 dažādos pasākumos, kā arī pētnieciskos nolūkos notikusi konsultēšanās ar muzeja speciālistiem, izmantoti muzeja bibliotēkas un arhīva materiāli.

Lekcijas ir saistošas skolēniem, pedagogiem, dažādu interešu grupu pieaugušajiem, tai skaitā arī gidu kursu dalībniekiem. Jau vairākus gadus iecienītākais ir Valmieras muzeja, Valmieras integrētās bibliotēkas un Latvijas Nacionālā arhīva Valmieras zonālā valsts arhīva kopdarbs – lekcija “Kā neapjukt informācijas okeānā”. Šis pētnieciskā darba un informācijas atlases ievadkurss veicina skolēnu spējas veiksmīgi atlasīt un apstrādāt informāciju.

Muzeja “vēstures dzīles” – krājums un uzkrātie informatīvie materiāli – pētniecisko darbu veikšanai saistošas šķiet skolēniem, studentiem, žurnālistiem, kultūras un pētniecības institūciju darbiniekiem, kā arī iedzīvotājiem, kuri izzina savu dzimtu un izcelšanās vietu vēsturi. Valmieras muzejā pieejamā informācija pērn noderēja 403 pētniekiem.

Savukārt no muzeja pedagoģiskajām programmām vispieprasītākās bijušas ar latviešu tradicionālo kultūru un godiem saistītās (90), “Senās, labās bērnu dienas” (35), “Bruņinieku skola” (32), “Māla pikas stāsts” (32) un “Senā skola” (29). Īpašu piedāvājumu muzejs veido svinību laikā, piemēram, pirms Ziemassvētkiem 20 grupas apmeklēja muzejpedagoģisko programmu “Eglītes rota”, bērniem un pieaugušajiem darinot latviešu tradicionālos ziemas saulgriežu rotājumus, kas pēc tam greznoja svētku egli muzeja pagalmā.

Plašs interesentu loks pulcējies daudzveidīgos pasākumos muzeja telpās un vecpilsētas teritorijā. Tie ir gan tematiskie, izstāžu atklāšanas, dažādas mākslas akcijas, spēļu vakari, koncerti, semināri un konferences, gan arī atceres dienas. Valmieras muzejs jau daudzus gadus rīko arī Simjūda gadatirgu un Ziemassvētku tirdziņu, lai veicinātu amatnieku prasmju pārmantošanu un vēsturisko tradīciju, kas saglabājušās kopš viduslaikiem, turpināšanu. Iedzīvotāju gaidīts kļuvis arī kamerkora “Kaķi” Ziemassvētku koncerts Izstāžu namā un daudzveidīgās norises Valmieras pilsētas svētku laikā. Kopumā 2016.gadā organizēti 59 pasākumi, 47 no tiem notikuši muzejā.

Jau vairākus gadus Valmieras muzejs aicina interesentus piedalīties divu nozaru mūžizglītības programmās pieaugušajiem. 2016.gadā dalībnieki turpināja mākslinieces I.Lapiņas-Strazdītes vadībā apgūt gleznošanu ar eļļas krāsām. Viņu veidoto mākslas darbu izstāde – atskaites pasākums “izgāja” ārpus ierastajām sienām un valmieriešus un viesus priecēja ZET administrācijas ēkā, kur to apskatīja vairāk nekā 2000 interesentu. Gleznotājiem kopumā 2016.gadā muzejā notika 51 nodarbība, kurā piedalījās 291 dalībnieks. Tāpat muzejā tiekas A.Koziņeca foto pulciņa dalībnieki, izzinot bilžu tapšanas noslēpumus un apgūto demonstrējot izstādēs gan grupā, gan individuāli. Bijušas piecas šādas programmas fotografēšanas prasmju uzlabošanai.

Rīkotas arī sešas ceļojošās izstādes, kas interesentus “satika” skolās (2782 apmeklētāji), bibliotēkās (460 apmeklētāji) un pašvaldību ēkās (800 apmeklētāji). Jāpiemin, ka Valmieras muzeja izstāžu eksponēšana ārpus muzeja telpām iespējama tajās institūcijās, kas garantē materiālu drošību un saglabāšanu.

Pērn Valmieras muzejs apmeklētājiem bijis atvērts 268 dienas un 1843 stundas, savukārt 422 stundas tas bija pieejams pēc darba laika, brīvdienās un svētku dienās. Jau desmit gadu muzejs divas stundas apmeklētājus sagaida gadumijā. No plkst.23 2016.gada 31.decembrī līdz plkst.1.00 2017.gada 1.janvārī šo iespēju izmantoja 587 interesenti.

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Dikļu kultūras centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • kompetences: prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu; spēja strādāt individuāli un komandā; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 364,80 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 384 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2025.gada 24.janvārim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-01-24 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 26486115

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 5.vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā remontstrādnieku/-ci (pilnas likmes darba slodze) uz noteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • uzraudzīt inženierkomunikāciju (apkures, ūdens un kanalizācijas sistēmu, sanitāro mezglu, elektroinstalāciju) darbību, operatīvi novērst bojājumus; • veikt regulāru darba telpu uzraudzību un nepieciešamos remontdarbus; • sniegt tehnisko atbalstu skolas pasākumu un citu rīkoto aktivitāšu sagatavošanas un nodrošināšanas procesā; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējā profesionālā izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • vismaz 2 gadu pieredze saimniecisko remontdarbu un palīgdarbu veikšanā; • zināšanas par ēku inženierkomunikācijām un darbā lietojamo instrumentu darbības principiem; • vēlama sīku elektroinstalāciju remontdarbu pieredze; • kompetences: prasme analizēt situāciju, atrast piemērotāko risinājumu; komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; • B kategorijas autovadītāja tiesības; mēs piedāvājam: • atalgojumu 740 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam nosūtīt uz e-pastu: v5vadm@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras 5.vidusskolā, adrese: Raiņa ielā 3, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Pieteikums remontstrādnieka/-ces amatam” līdz 2025.gada 22.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64225806. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-01-22 Kontaktpersona: v5vadm@valmiera.edu.lv 64225806

Mūsu partneri