Lasīšanas laiks: 3 min
No 1.septembra līdz 5.septembrim nodibinājums “SVS atbalsta fonds” sadarbībā ar Valmieras 2.vidusskolu (V2.V) rīkoja bērnu vasaras nometni “Jaunie dabas pētnieki”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja V2.V direktora vietnieks, nometnes “Jaunie dabas pētnieki” vadītājs Vjačeslavs Piskunovs.
Nometnes idejas attīstībā un projekta sagatavošanā aktīvi iesaistījās skolas vecāku dome un nodibinājums “SVS atbalsta fonds”. Idejas autori cer, ka šis projekts palīdzēja bērniem uzzināt vairāk par vides izglītību, tās problēmām, iespējām, aktivitātēm, veicināja jauniešu pilsonisko līdzdalību, stiprināja viņu nacionālo, lokālo un eiropeisko identitāti vides izglītības jautājumos.
“Nometnes mērķis bija veidot jauniešus par dabas draugiem un iepazīstināt ar apkārtējās vides saudzēšanas nepieciešamību, kā arī pilnveidot jauniešu zināšanas un prasmes, kuras saistītas ar vides izglītību, īstenojot radošās un informatīvās aktivitātes. Nometnes tēma un aktivitātes veltītas Latvijas pasaku autorei – Annai Saksei, viņas pasakām par ziediem,” pastāstīja V.Piskunovs.
Nometnē “Jaunie dabas pētnieki” aktīvi piedalījušies 1.-4.klašu skolēni, kopā 94.
Nometnes laikā jaunie dabas pētnieki apmeklēja Sajūtu taku, devās pārgājienos gar Gauju, pabija ZAAO Daibes poligonā, Latvijas Valsts meži Valmieras kokaudzētavā, piedalījās Valmieras novadpētniecības muzeja programmās, viesojās Vecupītes dabas takā, iepazinās un degustēja piena produktus zemnieku saimniecībā “Ceipi”, piedalījās rokdarbu, mūzikas, keramikas un citās praktiskajās meistarklasēs, kas sniedza lielāku un nozīmīgāku ietekmi uz bērniem, jo līdzdarbojoties pašiem, rādās nopietnāka attieksme pret dabas aizsardzību un ekosistēmas saglabāšanu.
“Nometnes laikā bērni iepazina Valmieras pilsētas apkārtnes ekosistēmu. Viņi padziļināja izpratni par dabas daudzveidību un tajā notiekošajiem procesiem un pilnveidoja pētnieciskās darbības prasmes. Tāpat skolēni guva zināšanas par atbildīgu uzvedību un rīcību ekstremālās situācijās dabā,” skaidroja V2.V direktora vietnieks.
Radošajās nodarbībās bērniem mācīja izmantot otrreizējās izejvielas, sniedzot zināšanas par atkritumu šķirošanu kā dabas resursu saglabāšanas procesu. Viņiem radās izpratne par dzīvesveida un patēriņa ietekmi uz vidi. Mācoties stādīt un apkopt augus, nometnes dalībniekiem radās padziļināta izpratne par augu nozīmību. Pēc nometnes bērni turpinās tālāk veidot skolas puķu dobes. Nometnes laikā no dabā savāktiem augiem izveidota arī herbārija kolekcija un ziedu kompozīciju izstāde.
“Nometne bija izdzīvošana ārpus ierastās vides un ir ļoti svarīgi, lai šis nometnē pavadītais laiks būtu vienlīdz patīkams gan nometnes dalībniekiem, gan pedagogiem. Nometne deva iespēju izkopt un attīstīt katra dalībnieka sociālās prasmes, daudzpusīgi attīstīt intelektu. Pēc bērnu domām, nometne deva viņiem iespēju pavadīt atraktīvas un piedzīvojumiem bagātas dienas, caur aktīvu darbošanos un komunikāciju. Nometnes laikā bērni ieguva jaunu pieredzi, guva jaunas idejas, ieteikumus un prasmes, kā arī jaunus domubiedrus,” norādīja V.Piskunovs.
“Aptaujājot bērnus un vecākus, projektu komandas, kopīgi nonācām pie atziņas – “NOMETNE IR IZDEVUSIES!”. Paldies visiem, kas iesaistījās, palīdzēja, atbalstīja un uzņēma pie sevis nometnes “Jaunie dabas pētnieki” dalībniekus. Īpašs paldies nodibinājumam “SVS atbalsta fonds” un vecāku domei,” piebilda nometnes vadītājs.
Projektu finansiāli atbalstīja LVAF administrācija vadlīnijas “Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātes “Vides izglītības nometņu organizēšana skolas vecuma bērniem” (II kārta) ietvaros.