Lasīšanas laiks: < 1 min
20. februārī, Valmieras novada pašvaldībā viesojās Polijas vēstniecības Latvijā pārstāvji – Polijas diplomātiskās misijas Latvijā vadītājs Tomašs Šeratiks (Tomasz Szeratics), Politikas un ekonomikas nodaļas vadītājs Lukašs Cudnijs (Łukasz Cudny) un vēstniecības mediju un izglītības eksperte Agņeška Halmane (Agnieszka Halman), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.
Vizītes mērķis bija Valmieras muzeja teritorijā atklāt izstādi “Mammu, es negribu karu”, kurā skatāmi 1946. gadā tapušie poļu bērnu vēsturiskie zīmējumi, kas ataino bērnu piedzīvoto Otrā pasaules kara un okupācijas laikā. Līdzās šiem darbiem redzami ukraiņu bērnu zīmējumi, kas atspoguļo viņu pieredzēto pašreiz notiekošajā Krievijas pilna apmēra agresijas karā pret Ukrainu.
Turpinājumā Valmieras novada pašvaldības administrācijā viesiem bija iespēja noskatīties prezentāciju par Valmieru un Valmieras novadu. Polijas diplomātiskās misijas Latvijā vadītājs T. Šeratiks atzina, ka ir patīkami pārsteigts par Valmieras un novada uzņēmējdarbības jaudu un spēcīgajiem uzņēmumiem. Sarunas noslēgumā diplomātiskie pārstāvji izteica apņēmību nākotnē veidot vēl ciešāku sadarbību kā uzņēmējdarbības, tā arī kultūras un citās jomās.
Vizīte noslēdzās ar Valmieras muzeja ekspozīcijas “de Woldemer” apmeklējumu, kur gida pavadība guva ieskatu stāstā par seno Valmieru un atrada liecības par abu tautu saistību vairāku gadsimtu senā pagātnē. Viesi pauda sajūsmu par redzēto un apņēmās atgriezties Valmierā.