Lasīšanas laiks: 2 min
Pateicoties SIA EchoTech iniciatīvai, Valmieras Attīstības aģentūra izsniegusi koprades darbnīcas DARE 3D printeri un iegādājusies izejmateriālus, lai vietējie uzņēmēji izgatavotu aizsargvairogus Valmieras pašvaldības dienestu vajadzībām. Vietējo uzņēmēju iniciatīva ir vairogus izgatavot par pašizmaksu, tāpēc pašvaldība aizsargvairogus var saņemt savā lietošanā bez uzcenojuma.
Šāda iniciatīva nākusi no vietējiem uzņēmējiem – SIA EchoTech (Valmiera), SIA Simple Concept (Kocēnu novads), kā arī valmierieša Jāņa Ozola. Līdz šim pašvaldība saņēmusi jau vairāk nekā 50 maskas, kas izdalītas tiem pašvaldības dienestiem, kam tās visvairāk nepieciešamas – Vidzemes slimnīcas medicīnas personālam, Valmieras pašvaldības policijai, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes darbiniekiem. Valmieras Attīstības aģentūra nodrošina izejmateriālu iegādi, savukārt uzņēmēju iniciatīva ir vairogus izgatavot par pašizmaksu, izmantojot sev pieejamās ražošanas iekārtas. Tādējādi pašvaldība aizsargvairogus var saņemt savā lietošanā par materiālu cenu.
Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks pauž gandarījumu par uzņēmēju nesavtīgo palīdzību ārkārtējās situācijas laikā: “Kamēr lielie pasaules ražotāji nevar apmierināt arvien pieaugošo aizsargvairogu pieprasījumu un nevar nodrošināt operatīvu piegādi, turklāt mēģinot maksimāli nopelnīt ar vairākkārtīgu sadārdzinājumu, mūsu pašu vietējie uzņēmēji to dara brīvprātīgi! Šī ir lieliska iniciatīva no vietējiem uzņēmējiem, kas gan sniedz ieguldījumu pašvaldības dienestu drošībai ikdienas pienākumu pildīšanā, gan arī parāda mūsu uzņēmējiem piemītošo sociālo atbildību.”
“SIA EchoTech vērsās pie Valmieras Attīstības aģentūras ar aicinājumu likt lietā Valmieras koprades darbnīcas DARE īpašumā esošo 3D printeri, lai paātrinātu aizsargmasku ražošanas procesu. Meklējot risinājumus, lai vietējā līmenī samazinātu sejas aizsargvairogu iegādes izmaksas, vienojāmies, ka Valmieras Attīstības aģentūra segs visas izejmateriālu izmaksas. Uzņēmēju un pašvaldības nesavtīga sadarbība pierāda, ka spējam operatīvi mobilizēties, lai mēs visi justos droši un lai atbalstītu tos, kuri ārkārtas situācijā turpina darbu, lai vietējie iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvu pašvaldības pakalpojumu” stāsta Valmieras Attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja.
Ražošanas procesā tiek izmantota frēze, ar kuru tiek izgriezts aizsargstikls. Gumiju griešana un vēršana, kā arī aizsargstikla pielāgošana ir uzņēmēju roku darbs. Galvas korpusa detaļu izgatavošanai tiek izmantoti 3D printeri. Aizsargvairogi tiek ražoti pēc PRUSA Research maskas 3D drukas modeļa, kas visā pasaulē 3D drukātāju sabiedrībā pieejams bez maksas un tiek nepārtraukti uzlabots. Valmieras un Kocēnu novada uzņēmēji paši pielāgojuši aizsargstikla modeli atbilstoši Vidzemes slimnīcas norādījumiem.
3D printeri ir ražošanas procesa lēnākais posms, tāpēc tiek meklēti papildspēki. Lai visi Valmieras pilsētas pašvaldības dienestu darbinieki drīzāk tiktu pie savām aizsargmaskām, aicinām ikvienu, kura rīcībā ir 3D printeris, pievienoties brīvprātīgo grupai.
Papildus Valmieras Attīstības aģentūra veic uzņēmēju aptauju par auduma sejas aizsargmasku šūšanu. Darbu veikšanai jau pieteikušies 30 uzņēmēji un pašnodarbinātie.