Lasīšanas laiks: 2 min
Šodien Valmierā un Cēsīs notiks Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkotās konsultācijas par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli.
Kā informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece komunikācijas un sabiedrisko attiecību jautājumos Agnese Vārpiņa, Cēsīs ministrs Juris Pūce, VARAM valsts sekretāra vietnieks reģionālās attīstības jautājumos Aivars Draudiņš un ministrijas pieaicinātais eksperts, uzņēmuma “Jāņa sēta” galvenais redaktors, ekonomģeogrāfs Jānis Turlajs tiksies ar Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu un Vecpiebalgas novadu pārstāvjiem, savukārt Valmierā tikšanās paredzēta ar Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu un Mazsalacas novadu domju deputātiem.
Savukārt ceturtdien, 6. jūnijā, līdzīga tikšanās plānota Smiltenē par Apes, Raunas un Smiltenes novadu apvienošanu, bet piektdien, 7. jūnijā, Siguldā norisināsies diskusijas par Inčukalna, Krimuldas, Mālpils un Siguldas novadu apvienošanu, pastāstīja Vārpiņa.
Diskusiju laikā ministrs klātesošajiem stāstīs par administratīvi teritoriālā iedalījuma piedāvājumu, izstrādes kritērijiem, plānotajiem valsts atbalsta veidiem konkrētai teritorijai. Izstrādājot administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli, ministrija sadarbojusies ar vairākiem ekspertiem, kas veikuši pētījumus un pievērsušies administratīvi teritoriālās reformas sociālekonomiskajiem aspektiem. Lai izteiktu savu viedokli un izklāstītu argumentētu redzējumu par reformu, aicināti izteikties pašvaldību vadītāji un deputāti.
VARAM interneta mājaslapas sadaļā “Administratīvi teritoriālā reforma” izvietots kalendārs ar citviet plānotajām konsultāciju norises vietām un laiku. Pārējie konsultāciju datumi līdz ar saskaņošanu ar pašvaldībām tiks pievienoti pakāpeniski.
Kā ziņots, VARAM ir sākusi vērienīgu sabiedrisko apspriešanu par jaunu administratīvi teritoriālās reformas modeli. Saskaņā ar VARAM ieceri, līdz 2021.gadam Latvijā pašvaldību skaitu plānots samazināt līdz 35 pašvaldībām un tās iecerēts veidot ap reģionālās nozīmes attīstības centriem. Sabiedriskās apspriešanas laikā gan pašvaldību skaits un robežas var tikt mainīts.