Lasīšanas laiks: 2 min
Projekta ietvaros tiks organizēta jaunatnes darbinieku mobilitāte, kuras mērķis būs uzlabot to digitālās kompetences, apgūstot digitālās stāstniecības pamatus un iespējas to izmantot neformālajā izglītībā, īpaši darbā ar sociālās atstumtības riskam pakļautiem jauniešiem, lai stiprinātu viņu pretošanās spējas riska situācijās, informē biedrība “Haritas”.
Projekta galvenās aktivitātes norisināsies Latvijā, Valmierā no 2015.gada 13. līdz 19. maijam. Tad notiks nedēļu ilga jaunatnes darbinieku apmācība, resursi tiks apkopoti rokasgrāmatā “Youth workers’ guide to digital storytelling”, kā arī digitālās stāstniecības metodes dalībnieki izmēģinās praktiski.
Projektā piedalīsies 30 dalībnieki no sešām valstīm: Latvijas, Polijas, Itālijas, Spānijas, Grieķijas un Turcijas. Tie būs jaunatnes darbinieki vecumā no 18 – 45, kuri strādā ar dažādām mērķgrupām – lauku, sociālās atstumtības riskam pakļautiem jauniešiem, jauniešiem ar īpašām vajadzībām, ka arī jauniešiem – migrantiem.
Projektā laikā tā dalībnieki apgūs stāstniecības un digitālās stāstniecības pamatelementus, izmantojot neformālās izglītības metodes, iepazīsies ar bezmaksas digitālās stāstniecības interneta rīku lietošanu, praktizēs digitālā stāsta izveidi un radīs savu stāstu, pētīs jaunus veidus, kā strādāt ar sociālam riskam pakļautiem jauniešiem, veicinot to pretošanās spējas riska situācijās, izveidos resursu apkopojumu “Youth workers’ guide to digital storytelling”, izmantos iegūtās prasmes un zināšanas savās organizācijās un savu valstu vietējās kopienās.
Vidzemes kultūras un mākslas biedrība „Haritas” projekts „Digital Storytelling: Empowerment for Resilience” („Digitālā stāstniecība: Pretošanās spēju stiprināšana”) norisināsies no 1.februāra līdz 30.septembrim.
Arī jaunatnes darbiniekiem no Vidzemes būs iespējams iesaistīties šajās projektā, par iespēju pieteikties dalībai projektā biedrība „Haritas” drīzumā informēs interesentus.