Lasīšanas laiks: 2 min
No 21.jūlija līdz 23.jūlijam Valmierā pulcējas un izglītojas dažādu fizisko aktivitāšu neformālo grupu vadītāji, sarunā ar “Valmieras Ziņām ” pavēstīja “DCH Studija“ fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš.
Vakar Vidzemes Olimpiskā centra Sporta rehabilitācijas centrā atklātas trīs dienu mācības, ko organizē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar “DCH Studijas” treneriem. Tajās piedalās dažādu sportisku nodarbju, piemēram, nūjošanas un skriešanas neformālo grupu vadītāji, no vairākām Latvijas pašvaldībām. Kopumā 32 aktīva dzīvesveida entuziasti, nevis sertificēti speciālisti, pastāstīja K.Ozoliņš.
Mācību mērķis ir dalīties gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas, kuras dalībnieki pēc tam izplatīs tālāk, skaidroja K.Ozoliņš:
“Viņi var pamudināt, vai vismaz likt aizdomāties par veselīgu dzīvesveidu arī citiem, izvilkt citus no rutīnas.”
Treneris atklāja, ka apmācības pulcējušas ļoti dažāda vecuma un dzīves gājuma cilvēkus. Ikkatram no dalībniekiem ir pieredze, kurā dalīties, un tā ir pievienotā vērtība šim pasākumam.
“Šeit ir dažādi cilvēki, piemēram, ārsts, bērnu dārza vadītājs, bijušais sporta skolotājs,”
pastāstīja K.Ozoliņš, “Lielākā vērtība ir dzīves gudrība. Viņi viens no otra iespaidojas un smeļas zināšanas.”
Šis ir pirmais no diviem apmācību posmiem. “Pēc trīs mēnešiem visi dalībnieki satiksies Rīgā, kur notiks aizvadīto mēnešu pieredzes apspriešana. Atbildēsim uz visiem jautājumiem, dalībnieki dalīsies savā pieredzē un diskutēs,” pavēstīja treneris.
“DCH Studija” speciālisti pēc otrā posma noslēgšanās izvērtēs ikkatru no dalībniekiem, un izvēlēsies vienu, kuram tiks dota iespēja apmeklēt starptautiski atzītu fitnesa treneru mācību kursu, vēstīja organizatori.
Iepriekšējos gados rīkoti semināri dažādās Latvijas pilsētās, un tos apmeklēt varēja ikkatrs interesents, taču šogad rasta cita pieeja, skaidroja K.Ozoliņš:
“Sapratām, ka vajag paskatīties dziļāk un atrast tos cilvēkus, kuri jau mudina apkārtējos pievērsties veselīgam dzīvesveidam.”
Projekts tiek īstenots par valsts finansējumu, taču, runājot ar pašvaldību atbalstu neformālajām grupām, K.Ozoliņš atzina, ka attieksme Latvijā ir ļoti dažāda: “Bieži vien pašvaldību atbalsts ir tikai vārdisks – pateicība, pasišana pa plecu. Pašvaldībām noteikti ir iespējas kā atbalstīt, piemēram, telpas, ko laiku pa laikam varētu piešķirt grupai kā tikšanās vietu.”
Runājot par personīgo motivāciju jau trešo reizi iesaistīties šāda veida projektā, K.Ozoliņš atklāja: “Es redzu, ka tas strādā. Diskusijās var saprast, ka viss notiek, un cilvēku apmierinātība ir kā pamudinājums.”