Lasīšanas laiks: 2 min
A/s “Valmieras Enerģija” maijā plāno nodot ekspluatācijā jauno bio kurināmā katlumāju, kuras izbūves mērķis ir, mainoties normatīvo aktu regulējumam, maksimāli ierobežot siltumenerģijas ražošanas tarifa kāpumu Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja a/s “Valmieras enerģija”.
Pašreiz Valmierā ir viens no zemākajiem siltumenerģijas ražošanas tarifiem valstī, ko iespējams nodrošināt gan pateicoties veiktajiem uzņēmuma darbības efektivitātes paaugstināšanas pasākumiem laikā no 2007.gada, gan arī pārdodot koģenerācijā saražoto elektroenerģiju un nosedzot daļu patērētās dabas gāzes izmaksu.
Stājoties spēkā grozījumiem MK noteikumos Nr. 221, kas nosaka maksimālo elektroenerģijas pārdošanas cenu komersantiem, kas elektroenerģiju ražo koģenerācijā un pārdod obligātā iepirkuma ietvaros, plānots, ka jau 2017. gadā būtiski samazināsies AS “Valmieras Enerģija” ieņēmumi no pārdotās elektroenerģijas un attiecīgi iespējas kompensēt siltumenerģijas ražošanas izmaksas.
Jaunās biomasas katlumājas Dzelzceļa ielā 7 izbūve ir viens no mērķtiecīgiem un savlaicīgi plānotiem pasākumiem, lai ierobežotu iespējamo ražošanas tarifa kāpumu. Projekta kopējās izmaksas ir teju 2,6 miljoni eiro, no kuriem puse ir piesaistītais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.
Uzstādot bio kurināmā apkures katlu, uzņēmums daļēji pāries no dabasgāzes izmantošanas uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu siltumenerģijas ražošanā, sasniedzot 81% īpatsvaru atjaunojamo energoresursu izmantošanā katlumājā Dzelzceļa ielā 7.
Projekts paredz uzstādīt vienu ūdens sildāmo katlu un vides prasībām atbilstošu dūmu kondensācijas ekonomaizeru, kas palielinās katlumājas kopējo efektivitāti un atbilstību vides prasībām, pat ievērojami pārsniedzot tās. Jaunā katlu māja vasaras periodā nodrošinās karstā ūdens sagatavošanu Valmieras pilsētas Gaujas kreisā krasta iedzīvotājiem. Šķelda būs pamata kurināmais, bet siltuma slodzes pīķi nodrošinās jau esošie dabasgāzes katli.
Projekts “Siltuma avota jaunbūve Dzelzceļa ielā 7, Valmierā” tiek īstenots ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Projektā būvdarbus veic AB “Axis Industries”.