Lasīšanas laiks: 2 min
Piektdien, 11. decembrī, viesnīcā “Wolmar” Valmierā norisinājās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļas un reģionālās padomes gada noslēguma pasākums. Tajā tika sveikti jaunie biedri, godināti uzņēmēji un sadarbības partneri, kā arī diskutēts par uzņēmēja lomu un iespējām Latvijas ekonomiskajā izaugsmē.
Šogad LTRK uzņemti 20 biedri, un trīs no tiem tika sveikti arī šajā pēcpusdienā: SIA “Alojas novada Saimniekserviss”, “Security Shop”, SIA “Limbažu Melio”, kā arī kameras biedru statusā tika atkārtoti uzņemta SIA “Lauku apgāds un meliorācija”. Dažādās nominācijās tika godināti arī citi uzņēmēji, piemēram, SIA “Valmiermuižas alus”, SIA “Livonija”, SIA “Hotel Wolmar” u.c.
Pirms apbalvojumu piešķiršanas, piedaloties Mārtiņam Bondaram (“Latvijas Reģionu apvienība”), Jānim Upeniekam un Inesim Boķim (“Vienotība”) un Inetai Stabulniecei (“No sirds Latvijai”), norisinājās diskusija par Latvijas ekonomiskās izaugsmes iespējām un uzņēmēju lomu tajā. Prezentāciju par iespējamo attīstību valstī sniedza Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste, norādot, ka Latvijas ekonomikas dzinējspēks šobrīd ir privātie tēriņi un eksporta ietekme ir minimāla, jo vērojams vājš ārējais pieprasījums. Kā arī Latvijas eksports uz kopējā ārvalstu fona šobrīd nepiedzīvo izaugsmi, kāda tā bija gados pēc krīzes, kas var rosināt aizdomas par konkurētspējas pasliktināšanos nākotnē.
“Vienotības” pārstāvis un bijušais Valmieras pilsētas pašvaldības vadītājs Inesis Boķis norāda, ka viena no galvenajām problēmām, kas bremzē Latvijas ekonomikas izaugsmi, ir ēnu ekonomika, kā arī politisko partiju viedokļu dažādība un lobiju daudzums, kas apgrūtina vienotu lēmumu pieņemšanu un padara to valdības līmenī laikietilpīgu. “Valsts ir attīstījusies, bet pietrūkst noteiktības,” piebilst I.Boķis.
“Latvijas reģionu apvienības” deputāts Mārtiņš Bondars norāda, ka izmaiņas var rasties tikai, mainoties valdošajām elitēm, un kā vienu no būtiskajiem problēmjautājumiem izvirza valsts nodokļu politiku: “Šobrīd ievēlētā valdība ir izteikti kreisa, un lielākais vairums no partijām atbalsta progresīvo nodokli, kas nemaz tik progresīvs nav,” stāsta M.Bondars.
Diskusijās bez nodokļu politikas nesakārtotības iezīmējās vēl citas problemātiskas sfēras, kas aktuālas uzņēmējiem, piemēram, lielā birokrātija un nepietiekams atbalsts. Tomēr pats galvenais, ar ko pie klātesošajiem politiķiem vērsās ne viens vien zālē esošais uzņēmējs, ir nepieciešamība šādās sarunās apspriesto nogādāt līdz valdības sarunu galdam.
SIA “Limbažu melio” un SIA “Lauku apgāds un meliorācija”. Ja nezinam, tad tak lursoftā apskatamies, nevis tik cepam jēlus rakstus!