Lasīšanas laiks: 3 min
Trešdien, 25.februārī, SIA “Valmieras ūdens” ar SIA “Binders” un SIA “Ostas celtnieks” parakstīja darba pieņemšanas dokumentāciju par kopā 30,7 kilometru garumā izbūvēto ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu nodošanu ekspluatācijā.
Darbi veikti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valmieras pilsētā II kārta” ietvaros, par kuru līgums starp Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un SIA “Valmieras ūdens” tika parakstīts 2010.gada 21.septembrī.
Līgumi ar SIA “Binders” un SIA “Ostas celtnieks” tika parakstīti 2013.gada aprīlī. 2015.gada februārī noteikta darbu pabeigšana, informē SIA “Valmieras ūdens”.
“Daļai iedzīvotāju būs patīkama nopūta, ka rakšanas darbi pie viņu dzīvesvietām pabeigti. Tomēr vēl līdz gada beigām turpināsies ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija, lai nodrošinātu Valmierā kvalitatīvu un pieejamu ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu,”
klātesošos informēja SIA “Valmieras ūdens” valdes loceklis Ivars Ķiksis.
“Projektā ir vēl divi būvdarbu līgumi. Pēc šo posmu noslēguma līdz 2015.gada decembrim plānots Valmierā 99 procentu apmērā nodrošināt pievienošanās iespējas ūdensapgādei un kanalizācijai,”
portālam “Valmieras Ziņas” paskaidroja SIA “Valmieras ūdens” Attīstības daļas vadītājs Nauris Kalniņš.
SIA „Ostas celtnieks” rekonstruējis un izbūvējis komunikācijas kopumā 17 kilometru garumā, radot 238 jaunas pieslēguma vietas maģistrālajam ūdensvadam un 168 pieslēguma vietas kanalizācijai. Šīs projekta daļas izmaksas ir 4 381 466 eiro.
Būvniecība notikusi: Avotu, Akmeņu, Andreja Upīša, Audēju, Cēsu, Diakonāta, Gaides, Garā, Gaujas, Jaunvāles, Jaunzemju, Krasta, Krāsotāju, Ķiršu, Leona Paegles, Lāčplēša, Linarda Laicena, Loku, Marijas, Mazā Loku, Pleskavas, Raiņa, Robežu, Rožu, Rūpniecības, Semināra, Smiltenes, Tērbatas, Ūdens, Ūdru, Vadu, Vidus, Vienības un Zaķu ielās Valmierā un Asteru, Āra, Beātes, Brīvības, Dāliju, Dzejnieku, Egļu, Jāņa Ruģēna, Jaunā, Jāņa Daliņa, Jāņa Ziemeļnieka, Lucas, Matīšu, Mazā Šķūņu, Palejas, Patversmes, Pilātu, Pīlādžu, Priežu, Purva, Riharda Gredzena, Rūjienas, Salacas, Savariņas, Strautu, Šķūņu, Valkas ielās Valmierā un Beverīnas novada Valmieras pagastā – ceļš Valmiera – Ģibži.
Savukārt SIA „Binders” rekonstruējis un izbūvējis komunikācijas 13 kilometru garumā, radot 146 jaunas pieslēguma vietas maģistrālajam ūdensvadam un 283 pieslēguma vietas kanalizācijai. Šīs projekta daļas izmaksas ir 3 436 275 eiro.
Būvniecība notikusi: Imantas, Dūķeru, Dikļu, Nauču, Medņu, Ausekļa, Dauguļu, Straupes, Salnu, Jāņa Cimzes, Ceriņu, Pureņu, Koku, Vanagu, Meldru, Viršu, Smilšu, Brēžas, Voldemāra Baloža, Siguldas, Grants, Sūnu, Beites, Mednieku, Kaimiņu, Sloku, Kocēnu, Jaunā Smilšu, Leona Paegles, Kārlienas, Cempu, Lodes, Bāles, Mūrmuižas, Raunas, Dzelzsceļa ielās Valmierā un Kauguru pagasta “Kreses”, “Tūjas”, “Ziedi”, “Alejas”, “Pīlādži”, „Ceļš pie Veckaņepēm”.
Būvniecības likums nosaka, ka objektu garantija ir trīs gadi. Savukārt izbūvēto tīklu kalpošanas laiks ir vismaz 50 gadi, informēja N.Kalniņš.
Būvuzraudzību abu būvdarbu līgumu ietvaros veica SIA „Geo Consultants”. Kopējās projekta izmaksas, neieskaitot PVN, ir 12 900 588 eiro. Izdevumi tiek segti no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda – 11 010 998 eiro (85,6%) un SIA „Valmieras ūdens” – 1 889 589 eiro (14,4%).
Lai veicinātu mājsaimniecību un komersantu interesi un paplašinātu iespējas pieslēgties centralizētajiem komunikāciju tīkliem, no 2015.gada ievērojami tika samazināta maksa par pievienošanos maģistrālajiem tīkliem jeb par pievienojuma vietas izbūvi. Dzīvojamām ēkām, sabiedriskajiem un komercobjektiem šobrīd pievienošanās maksa ir 121 eiro (neieskaitot PVN) ūdensvada un tikpat arī kanalizācijas pievienojumam. Sabiedrisko un komercobjektu īpašniekiem jāņem vērā, ka gadījumā, ja nepieciešami papildu ieguldījumi, lai „Valmieras ūdens” komunikācijas piemērotu uzņēmuma vajadzībām atbilstoši būvprojektam, jārēķinās ar papildu izmaksām.
“Šī projekta ietvaros pirmo reizi izmantojām beztranšejas metodes cauruļu rekonstrukcijā. Viena no tām – betona caurulē ievilkta filca zeķe, kas piesūcināta ar epoksīda sveķiem, kas materiālu cietina, bet cauruļvada iekšējais diametrs samazinās tikai par trīs centimetriem. Šo metodi skatīties brauca arī citu pašvaldību pārstāvji,”
atzina N.Kalniņš.
Ar Eiropas Savienības atbalstu, rekonstruējot un izbūvējot apakšzemes komunikācijas, ik gadu radītas simtiem pievienošanās vietas centralizētai sistēmai. Pēdējo gandrīz desmit gadu investīcijas ūdenssaimniecības attīstībā Valmierā mājsaimniecībām un komersantiem devušas iespēju ne tikai pieslēgties centralizētajai ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas sistēmai, bet arī izmantot kvalitatīvu dzeramo ūdeni, kas ir atbilstoši sagatavots un laboratoriski pārbaudīts lietošanai uzturā, kā arī videi draudzīgi apsaimniekot saražotos notekūdeņus.