Lasīšanas laiks: 2 min
Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā ceļu satiksmes negadījumos cietuši vairāki gājēji, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.
Vakar Valmierā, Raiņa ielā kāds šoferītis, vadot automašīnu, uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja ielu tam neparedzētā vietā. Savukārt Smiltenes novadā, Smiltenes pagastā ap pulksten 7:00 kāds transportlīdzekļa vadītājs, vadot automašīnu, uzbrauca diviem gājējiem, kuri atradās uz ceļa braucamās daļas bez jebkādiem atstarojošiem elementiem. Kopumā ceļu satiksmes negadījumos cietušas trīs personas, kuras nogādātas medicīnas iestādē.
Valsts policijas statistika uzskatāmi rāda, ka neredzamie gājēji ir problēma. Lai arī katru gadu tiek runāts par nepieciešamību būt labi pamanāmiem, aizvien ir cilvēki, kuri joprojām uzskata, ka viņi jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā uz ceļa ir redzami. Līdzīgi grēko arī velobraucēji, kuri rada vēl lielāku bīstamību, pārvietojoties pa ielām un ceļiem bez apgaismes ierīcēm un vēl tumšā apģērbā. Ceļu satiksmes negadījumu, kuros iesaistīti velosipēdisti, netrūkst arī gaišajos gadalaikos, tagad tas kļūst vēl aktuālāk.
Lai gan ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, cilvēkiem ir priekšstats, ka uz pilsētu tas neattiecas. Tomēr policija vērš uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem jārūpējas par savu redzamību. Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementi vai vestes jau laikus signalizē vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs. Tāpat gājējiem, šķērsojot ielu, ir jāpārliecinās, vai automašīnas vadītājs viņus redz un vai paspēs nobremzēt.
Kopumā aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija par 66 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 8 ceļu satiksmes negadījumi, kur divos no gadījumiem trīs cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi automašīnu vadītāji. Noformēti 81 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 43 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.
Sveiki. Reizēm man liekas ka dažiem labiem šoferiem vai nu jaiet ir atkārtoti mācīties auto skolā vai arī tādiem varbūt auto labāk nebūtu. Kaut arī atstarojoša veste, velo gaismas. Un ja šoferis uzskata, kad jāpārslēdzas uz tāliem uguņiem ieraugot atstarojošu vēsti, tad visu cieņu, ko tad dara kad ierauga policistu, visus uguņus saslēdzam? Varbūt jāsāk arī nedaudz ar šoferiem. Netikai ar gājējiem vai velo. Jā ir taisnība kad daudzi neievēro kad to vesti vajag, pati esmu braukudi un domājusi, vai cilvēkam nerūp sava dzīvība. Bet ja tik bezkaunīgi šoferi ir, tad tas lietas būtību pat nemaina.
Domā speciāli šoferis uzbrauc cilvēkam? Mīļie gājēji,skatieties pa labi,pa kreisi,šķērsojot ielas,gājēju pārejas un māciet to darīt arī saviem bērniem.. gājēju pāreja nenozīmē,ka tur var uzmesties jebkurā brīdī,nepārliecinoties vai auto braucošs vai stāvošs..sargājiet sevi paši,un esiet vèrīgi.
Novelsim vainu uz šoferiem kā viņi ir dabūjuši tiesības utt.Tad lai arī gājēji un riteņbraucēji noliek tiesības kuriem ir pilnīgi pajāt uz šoferiem.Izlec no kāda stūra pēdējā momentā laukā.Protams vienmēr būs vainīgs auto vadītājs.Šoferīši neaizmirstat kad gājējiem un riteņbraucējiem pastāv zirga pases.