Valmieras Ziņas

Valmierā apskatāms elektromobilis un elektro velosipēds

Lasīšanas laiks: 2 min

“E-mobilitāte ir elektro transports. Cilvēkiem tas ir elektro velosipēds un elektro auto,” par projektu, kura ietvaros Valmieras pilsētas svētku laikā 7. augustā pie Valmieras Kultūras centra apskatāms elektromobilis un elektro velosipēds, stāsta Baltijas foruma pārstāve Kristīne Sēnele.

Interesentiem ar elektro velosipēdu ir iespēja izmest apli starp TC “Valleta” un Kultūras centru, ko “Valmieras Ziņas” nelaida garām. Minoties, atšķirība starp parasto un elektro velosipēdu ir jūtama uzreiz – mīšanās ir krietni vieglāka un, intensīvi minoties, var just, kā ar katru kustību ritenis uzņem ātrumu.

Sajūta ir arī nedaudz savāda, jo velosipēds pēc mīšanās ripo krietni ilgāk kā ierasts.

Māris Peskops, “Blue Shock Bike” eksporta menedžeris, “Valmieras Ziņām” paskaidro, ka velosipēds uzņem ātrumu līdz 25 km/h, kas ir ES noteiktā regula šādiem transporta līdzekļiem. Šāds ritenis noderēs biroju darbiniekiem, kuri vēlas būt draudzīgāki dabai – tā kā pie mīšanās ir jāpieliek mazāk pūļu, ķermenis mazāk sasvīdīs un darba apģērbs būs kārtībā. Taču, ja gribas nodarbināt muskuļus, motoru var izslēgt un braukt tāpat.

Latvijā tas ir jaunums, bet citur Eiropā cilvēki jau ir pieraduši pie ar elektrību darbināmiem transporta līdzekļiem, norāda Peskops.

Līdz 2020. gadam plānots izveidot uzlādes staciju tīklu. Šobrīd Latvijā ir tikai 15 no iecerētajām 235. 9 no 15 esošajām uzstādītas Rīgā.

Kad “Valmieras Ziņas” pavaicāja, vai arī valmierieši var cerēt uz uzlādes staciju, Sēnele nevarēja sniegt konkrētu atbildi.

“Tīkls vēl nav publicēts, bet es domāju, ka noteikti jābūt. Ja ne Valmierā, tad pie Valmieras, lai cilvēki, braucot kaut vai uz Igaunijas pusi, var pa ceļam uzlādēt,” stāsta Artūrs Dombrovskis. Kristīne Senele arī uzsver, ka tas, cik ātri ar elektrību darbināmās mašīnas kļūs par normu, ir atkarīgs no valdības atbalsta. Dombrovskis piebilst, ka pagaidām valsts atbalsts elektromobiļu iegādā pienācies tikai pašvaldībām un uzņēmumiem. Taču atbalsts no valsts pieaug –

elektromobiļiem nav ekspluatācijas un reģistrācijas nodokļa, un uzņēmumi, kuri lieto elektromobiļus, vieglas automašīnas nodoklī maksās vien 10 eiro mēnesī. Gaidāms, ka priekšrocības elektromobiļu lietotājiem pieaugs.

Dombrovskis uzsver, ka prognozēt, kad elektromobiļi būs norma, ir grūti, bet iespējams, ka tad, kad būs uzstādītas uzlādes stacijas, cilvēki vairāk sāks interesēties par šādiem transporta līdzekļiem.

Lai gan elektromobiļa cena ir augstāka kā parastās automašīnas, tomēr tas “ēd” mazāk – uz 100 km parastai mašīnai benzīnam būs nepieciešami 8,3 eiro, kur pretim elektromobilim tie būs vien 2,1 eiro.

Projekts vēl nākamajā nedēļas nogalē viesosies Rīgā, pēc tam Preiļos 22. augustā. 

Aktuālais jautājums

Vai 2025. gads Jums būs veiksmīgāks par 2024. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

“Rūjienas saldējums” komanda aicina pievienoties ražošanas iekārtu operatoru! Darba pienākumi: Pamatdarbs pie ražošanas iekārtām, līnijām - produkta palaišana, uzraudzība, līniju regulācija un citi pienākumi; Uzraudzīt ražošanas iekārtu darbību; Veikt ražošanas iekārtu un līniju plānveida un neplānotos remontdarbus un citus darba pienākumus. No Tevis sagaidām: Pieredze, iemaņas un zināšanas darbā ar tehniskām iekārtām; Precizitāti, spēju pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv  Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: PIENA PRODUKTU RAŽOŠANAS IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-05 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri