Lasīšanas laiks: 2 min
Bērns ir daļa no ģimenes. Pasākumu apmeklēšana dod iespēju pavadīt kopā laiku, stiprināt ģimenes tradīcijas un pilnveidot attiecības. Tomēr, ja bērna uzvedība traucē citiem apmeklētājiem, vai viņu atstāt mājās? Un kā atvasei iemācīties uzvesties publiskās vietās un vecākiem tikt galā ar bērna reakciju, ja šāda kopīga laika pavadīšana nenotiek? Ieteikumus, kā vislabāk sagatavoties izklaidēm kopā ar bērnu, aģentūrai BNS sniedza psiholoģe un piecu bērnu māmiņa Diāna Zande.
Nav viennozīmīgas atbildes, kurš vecums ir piemērotākais, lai sāktu apmeklēt publiskus pasākumus kopā ar bērnu. Tas ir jāizvērtē vecākiem.
“Ir jānodala bērniem domātie pasākumi – bērnu ballītes, māmiņu, kino, ģimenes restorāni – un pieaugušo pasaule. Ja pirmos, protams, mazuļi var apmeklēt jau no mazotnes, tad pieaugušo pasaulē mazos var sākt ievest tikai tad, ja ir pārliecība, ka bērniņš tajā iejutīsies,”
uzskata D. Zande.
Tam piekrīt arī jaunā māmiņa no Valmieras, viena no Ideju Mājas radītājām Māra Rudīte, iesakot vispirms padomāt, vai bērnam konkrētais pasākums šķitīs interesants. Ja mazulim būs garlaicīgi, arī vecāki nevarēs izbaudīt izklaidi.
Jāņem vērā, ka bērniem uzmanība ir mazāk noturīga nekā pieaugušajiem, ir jārespektē arī apkārtējo tiesības baudīt pasākumu.
Plānojot atpūtu sabiedriskā vietā, ir iespēja jau savlaicīgi sagatavoties. Piemēram, kinoteātrī vai koncertzālē izvēlēties vietas, lai varētu viegli iziet no zāles, paņemt līdzi mazuļa iemīļoto rotaļlietu, kas var mazināt nogurumu, vai kādu veselīgu našķi. Tāpat vienmēr ir jābūt gatavam iet prom pirms izrādes vai seansa beigām, ja bērns nav nomierināms.
Māra stāsta, ka ikdienas steigā cilvēki reizēm nepamana līdzcilvēkus. Tomēr Valmieras iedzīvotāji esot izpalīdzīgi:
“Par Valmieru varu teikt tikai labāko – gan valsts iestādēs, gan sabiedriskās vietās vienmēr esmu saņēmusi nepieciešamo palīdzību, kā arī palaista ātrāk, ja esmu kopā ar mazuli.”