Lasīšanas laiks: < 1 min
Skolēnu vasaras nodarbinātības programmas īstenošana arī 2018.gadā būs viena no Valmieras pilsētas pašvaldības prioritātēm. Taču, lai iesaistītos šajā programmā, jauniešiem būs jāņem vērā divas būtiskas izmaiņas līdzdalības noteikumos, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.
Arī nākamgad pieteikšanos programmai plāno organizēt aprīlī. Lai varētu pretendēt uz vasaras darbavietas saņemšanu, jau no 2018.gada 1.janvāra jaunietim bez pārtraukuma līdz nodarbinātības programmas beigām būs jābūt deklarētam Valmieras pilsētā.
Otras izmaiņas skar darbā pavadāmo laiku un uzdevumu izpildi. Lielākoties sadarbību ar programmā iesaistītajiem jauniešiem darba devēji vērtē atzinīgi. Taču mēdz būt situācijas, kad jaunieša motivācija un uzrādītie darba rezultāti neatbilst darba izpildes minimālajām prasībām. Lai pašvaldības finansējums tiktu izlietots lietderīgi un darbs tiktu izpildīts, no 2018.gada programmas noslēgumā tiks novērtēts skolēna paveiktais un izrādītā attieksme. Novērtējuma rezultāti būs svarīgi, skolēnam vēloties iesaistīties nodarbinātības programmā arī 2019.gadā.
2017.gadā Valmieras pilsētas pašvaldības finansētas darbavietas saņēma 420 Valmieras skolēni, strādājot pie 30 darba devējiem. SIA “Vidzemes slimnīca”, AS “Valmieras piens”, SIA “Lars Limited”, biedrība “Valmieras novada fonds”, SIA “Skārda Serviss” un SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” kopā tika nodarbināti 100 jaunieši. Pārējie strādāja Valmieras pilsētas pašvaldībā un tās iestādēs. 2017.gadā programmas izmaksas bija 80 319.00 EUR.
Laikam būs jādeklarējas ārā no Valmieras, jo, izskatās, pašvaldība sāk reketu pielietot. Kas tas par sviestu, atvainojiet? Kāds man labums, ka esmu deklarēta Valmierā? Kur palika solītā valmieriešu karte? Citās pilsētās deklarētajiem iedzīvotājiem dažādas atlaides un privilēģijas, bet te viss iesīkstējis, un visu laiku tik shēmo kā vēl saraust. Es nemaz nestrādāju Valmierā, bet mani nodokļi nonāk Valmieras pašvaldības budžetā, jo esmu te deklarēta. Apsveru iespēju deklarēties darba vietas pilsētā, jo tur pret saviem iedzīvotājiem pavisam cita attieksme…
Arī darba devēju attieksme ir jāvērtē un jākontrolē. Pēdējo reizi, kad bērni strādāja, ievēroju darba drošības pārkāpumus un darba vadītāju paviršu attieksmi. Nu nevajag pieteikties projektā, ja visi jaunieši šķiet tizli, neaptēsti un tādi pret kuriem jāizturas ar nievājošu attieksmi. Ja bērniem liek strādāt ar ķīmiskiem sadzīves līdzekļiem, cimdi jālieto obligāti. Biju gatava vērsties kontrolējošās institūcijās, bet bērns, baidoties no represijām darbā, pierunāja to nedarīt.