Lasīšanas laiks: 2 min
Ceturtdaļa jeb 25% uzņēmumu, kas ikdienā apkalpo privātpersonas, atzīst – pēc eiro ieviešanas iedzīvotāju norēķinu paradumi ir mainījušies, liecina “Swedbank” jūnijā veiktās uzņēmumu aptaujas rezultāti.
No šiem 25% gandrīz piektdaļa jeb 19% novērojuši, ka iedzīvotāji norēķiniem vairāk izmanto banku maksājumu kartes. Izteiktu maksājumu karšu popularitāti iedzīvotāju vidū novērojuši uzņēmumi tirdzniecības jomā (32%) un pakalpojumu sfērā (11%).
Visbiežāk norēķinu pieaugumu ar maksājumu kartēm izjūt mazie (23%) un vidējie (28%) uzņēmumi, kā arī uzņēmumi, kas darbojas Latvijas reģionos (20%).
Aptauja arī liecina, ka pēc eiro ieviešanas vidējie un mazie uzņēmumi sākuši vairāk lietot internetbanku naudas plūsmas kontrolei, kā norādījuši 11% vidējie un 11% mazie uzņēmumi, savukārt vēl 11% vidējo uzņēmumu savās tirdzniecības vietās līdz ar eiro ieviešanu uzstādījuši karšu pieņemšanas ierīces jeb POS termināļus.
“Swedbank” Naudas plūsmas un e-produktu daļas vadītāja Beāte Krauze pastāstīja: “Nesen veiktais “Swedbank” pētījums atklāj, ka kopumā jau 82% cilvēku norēķini ar karti ir kļuvuši par ikdienas paradumu. Turklāt piektdaļa iedzīvotāju atzīst, ka ar karti biežāk norēķinās tieši pēc eiro ieviešanas. Tas ir zīmīgs rādītājs, ko vērts ņemt vērā ikvienam uzņēmumam, kas piedāvā savas preces un pakalpojumus iedzīvotājiem. Klientam ērtu norēķinu iespējas piedāvāšana pozitīvi atspoguļojas arī biznesa rezultātos. Mēs esam aplēsuši, ka pēc karšu norēķinu ierīces uzstādīšanas uzņēmumu apgrozījums pieaug vidēji par 30%.”
Arī “Swedbank” statistikas dati apliecina, ka uzņēmumi biežāk domā par savu pircēju norēķinu ērtībām. Tā pagājušajā gadā par 38% pieauga uzņēmumu – “Swedbank” klientu skaits, kas pieslēdza jaunas karšu norēķinu ierīces. Ievērojami pieaug arī karšu norēķinu popularitāte. Šā gada maijā apgrozījums “Swedbank” apkalpotajās karšu norēķinu ierīcēs jeb POS termināļos sasniedza rekorda skaitli – teju 100 miljonus eiro, kas ir par 12% vairāk nekā šā gada janvārī. Salīdzinot ar janvāri, pakāpeniski, par 13% pieaudzis arī transakciju skaits.