Lasīšanas laiks: 3 min
Sestdien, 6.decembrī, Valmieras Dzimtsarakstu nodaļā tika godināti 11 zelta pāri, pēc kuru kāzu dienas apritējuši jau 50 gadi.
Vija Kuģe, ceremonijas vadītāja, Valmieras Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece, senioriem pateicās, ka tie spējuši laulības un ģimenes vērtības turēt godā un kļūt par paraugu citām ģimenēm.
Imants un Astrīda Sergejevi, Pēteris un Česlava Ozoli, Eduards un Ņina Kameņecki, Modris Rolands un Anita Drukmaņi, Verners un Zoja Graviņi, Dainis un Ilga Pēlmaņi, Tālis un Lilita Danči, Givi un Ludmila Čogadzes, Ainis un Lidija Anuškas, Artemijs un Ņina Klapini, Ziedonis un Valda Ceri – Valmieras zelta pāri 2014 – saņēma labā vēlējumus un Latvijas Republikas laulības apliecību.
Ceremonijas dalībniekus Valmieras pilsētas vārdā sveica domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, uzsverot ģimenes vērtības, ko gaviļnieki uzturējuši ne tikai savu tuvinieku lokā, bet kļuvuši par paraugu arī citiem.
Četrus no pāriem Dzimtsarakstu nodaļas pārstāvji dosies sveikt uz mājām.
Ticība, cerība un mīlestība – vēlējums, ko laulātie saņēma kāzu dienā un kas pavadījis tos garo laulības mūžu. Karam no tiem cits stāsts, bet visus vieno mīlestība un cieņa vienam pret otru.
Pēteri ar Česlavu kopā savedusi mūzika. Jaunajam puisim paticis spēlēt akordeonu, savukārt Česlavai dziedāt. Abi saskatījušies, kad Pēteris klausītāju pulciņā pamanījis skaisto meitenei ar tumšajiem un lokainajiem matiem. Interesanti, ka arī laulību dienā zīmīgais akordeons bija goda vietā – kāzu muzikanti neieradās, tad nu Pēteris pats nospēlējis balli.
Verners un Zoja satikās Ukrainā, kad puisis dienēja armijā. Saskatījušies stacijā, vēlāk deju vakaros. Pamazām dzimusi mīlestība. Līgavai bijušas zelta rokas – kāzu kleitu šuvusi pati.
Dainis un Ilga iepazinušies darbā. Abi smejas, ka, lai gan horoskopu zīmes pilnīgi nesaderīgas, laulība ir laimīga. Galvenais ir smaidīt un iepriecināt otru.
Eduards un Ņina bija pazīstami jau bērnībā. Tomēr satikties sākuši, kad puisis atgriezies no armijas. Interesanti, ka Eduards ir piedalījies Valmieras Dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvniecībā. Abi uzskata, ka nozīmīgi ir interesēties par otru cilvēku, viņa vaļaspriekiem.
Modris Rolands un Anita iepazinās, kad Modris piegādāja pienu pārbaudēm uz laboratoriju, kur strādāja Anita. Pusdienu pārtraukumos abi pavizinājušies ar piena mašīnu. Pāris joprojām rūpējas viens par otru un apspriež aktualitātes.
Imants un Astrīda bija redzējušies augstskolas laikos, bet zīmīgā tikšanās bija nejauša, Valmieras autoostā, kad abi jau bija sākuši darba gaitas. Laulības pamatā esot mīlestība, uzklausīšana un sapratne.
Tālis un Lilita mācījušies kopā tehnikumā, tad arī radusies interese vienam par otru. Abiem ir arī kopīgs vaļasprieks – volejbols. Cienījamais vecums nav iemesls nekā nedarīšanai. Pārim ir sastādīts dienas režīms, lai paspētu izdarīt visu nepieciešamo un atliktu laiks mīļajiem.
Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas Ritas Viļumsones sūtītajā sveicienā uzsvērts:
“Jūs esat tādi cilvēki, kuri uzņēmušies atbildību par sevi un par otru cilvēku, atbildību par bērniem un šodien jau par mazbērniem. Jūs esat cilvēki, kuri piedzīvojuši bērnību Otrā pasaules kara laikā, grūto pēckara laiku, tomēr ļāvuši uzplaukt mīlestībai, kas apstiprināta, 1964.gadā reģistrējot laulību. Nedomājot ne par smalkām kāzām, ne varenu limuzīnu, vienīgi par iespēju būt kopā ar mīļoto cilvēku un veidot ģimeni no tā mazumiņa, kas tajā laikā bija iespējams.”
Ceremonija notika jau astoto gadu.
Mani vecāki šogad 10. novembrī svinēja 60 gadus laulībā.
Tik vecus Valmieriešus laikam neviens nesveic?