Lasīšanas laiks: 2 min
Pagājušajā nedēļā VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) Vispasaules fizioterapijas dienas ietvaros norisinājās veselību veicinoša nodarbība Slimnīcas darbiniekiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” Sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Seile.
Fizioterapijas dienas pasākums 8. septembrī rehabilitācijas nodaļas jaunajās telpās bija atvērts jebkuram Slimnīcas darbiniekam, kurā fizioterapeiti rādīja kā trenēt uzmanību, demonstrēja vidējas intensitātes muskulatūru nostiprinošus vingrinājumus visam ķermenim, kā arī rādīja stiepšanās vingrinājumus.
“Vispasaules fizioterapijas dienu Slimnīcas darbiniekiem organizējam jau 5 gadu. Mēs, fizioterapeiti, vēlamies parūpēties arī par mūsu kolēģu fizisko un emocionālo veselību, labsajūtu – tāpēc, organizējām grupu vingrošanas nodarbību ar sadarbības elementiem un veselību veicinošiem vingrojumiem. Pirms vingrošanas bija ieplānota neliela viktorīna ar mērķi noskaidrot, vai darbinieki ir informēti par ieteicamo fizisko aktivitāšu daudzumu ikdienā, un jā, varu teikt, ka mūsu darbinieki ir zinoši un ievēro rekomendācijas ( pieaugušiem cilvēkiem no 18 – 64 gadiem, ieteicamas 150 minūtes vidējas intensitātes aktivitātes un 75 minūtes augstas intensitātes aktivitātes, kā arī vēlams 2 reizes nedēļā izpildīt vingrinājumus muskuļu stiprināšanai). Runājām arī par to, kā uzsākt veikt fiziskās aktivitātes un pielāgot savām vajadzībām, un veselības stāvoklim. Izveidojām arī nelielu pārskatu par fizisko aktivitāšu vēlamo apjomu un piemēriem, kuru katrs dalībnieks saņēma pēc pasākuma,” tā rehabilitācijas nodaļas vadītāja – fizoterapeite Nadežda Mieze.
Kopumā pasākumā valdīja pozitīva un pacilāta atmosfēra, darbinieki uzdeva sev interesējošos jautājumus gan par pildāmajiem vingrojumiem, gan par fiziskajām aktivitātēm. Noslēgumā bija jūtams patīkams nogurums, un vairums darbinieki minēja, ka labprāt šāda veida pasākumu apmeklētu biežāk.
2023.gada Vispasaules Fizioterapijas dienas tēma bija artrīts, tostarp daži iekaisīgu artrītu veidi (reimatoīdais artrīts, juvenīls ideopātisks artrīts, aksiālais spondiloartrīts).