Lasīšanas laiks: 2 min
Pirmajā sniegotajā novembra dienā mācību centra “Ceļš uz laimi” komanda ar lekciju viesojās Valsts sociālās korekcijas izglītības iestādē nepilngadīgajiem, kas atrodas skaistā vietā – Naukšēnu muižas teritorijā.
Jauniešiem, kas savā dzīvē jau paspējuši pieļaut lielas kļūdas, vieslektors Konstantīns Malomužs paskaidroja, kāds neatgriezenisks ļaunums rodas no alkohola un narkotikām. Klātesošie jaunieši, kuru vairums zina kā ir būt apreibušiem, bija izbrīnīti par to, ko teica lektors. Viņiem nav nācis prātā, ka apreibinošās vielas atstāj tik dramatiskas sekas uz organismu.
Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošajā Sociālās korekcijas izglītības iestādē atrodas meitenes un zēni vecumā no 11 līdz 18 gadiem, kuriem par viņu izdarīto nodarījumu ar tiesas lēmumu vai spriedumu ir piemērots audzinoša rakstura piespiedu līdzeklis – ievietošana sociālās korekcijas izglītības iestādē. Šeit ar tiesas spriedumu nonāk jaunieši no visas Latvijas.
Lielu ieguldījumu šo jauniešu pāraudzināšanā un izglītošanā iegulda pedagogu kolektīvs. Īpašu pateicību mācību centrs “Ceļš uz laimi” izsaka direktoram Didzim Čākuram un direktora vietniecei Ligitai Ceriņai par enerģiju un labestību, ko viņi velta šiem apjukušajiem jauniešiem. Korekcijas iestādes darbinieku rūpes un entuziasms palīdzēs vismaz daļai no audzēkņiem atgriezties brīvībā kā normāliem, pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem.
Par to, ka šie jaunieši var labot savas kļūdas un turpmāk tās neatkārtot, liecina viņu atsauksmes pēc lekcijas. Piemēram, septiņpadsmit gadus vecais Elgars uzskata, ka lekcijā dzirdētais jāizmanto, lai palīdzētu citiem mazāk lietot apreibinošas vielas. Savukārt, piecpadsmit gadus vecais Dzintars pēc lekcijas atzinās, ka turpmāk mazāk lietos narkotikas un alkoholu, jo no to lietošanas, kā izrādās, labāk nepaliek. Kāda meitene teicās, ka centīsies vispār vairs nelietot narkotikas.
Starptautiskais fonds “Ceļš uz laimi” un mācību centrs ar tādu pašu nosaukumu Latvijā strādā sabiedrības labā. Viens no darbiem ir grāmatas “Ceļš uz laimi” dāvinājums. Nelielajā grāmatiņā ir 21 pamācība, kas rakstīta vienkāršā un viegli uztveramā valodā. Starp tām zināmais Zelta likums – “Centies nedarīt citiem to, ko Tu negribi, lai citi darītu Tev”, sen zināmā patiesība “Cieni savus vecākus un palīdzi viņiem”, kā arī daudzi citi padomi, kas tagad ir arī ANO cilvēktiesību deklarācijā.