Lasīšanas laiks: 3 min
Ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Valmierā no 29.jūnija līdz 3.jūlijam norisināsies Valmieras akvarelistu plenērs. Savukārt plenēra darbu izstāde tiks atklāta 7.augustā plkst.20.00 mākslas “Galerijā Laipa”, informē Valmieras pilsētas pašvaldībā.
2013.gadā Valmieras Kultūras un mākslas fonds sāka atjaunot mākslas plenēru norisi Valmierā, organizējot glezniecības plenēru “13”. Tā laikā tika radīti 48 jauni mākslas darbi un dokumentēta Valmieras pilsētvide – pirmo reizi tika gleznots jaunais Valmieras tilts pār Gauju. 2015.gadā Valmiera ir augusi un no jauna atklājusi Valmieras Mūzikas skolu, bagātinot Gaujas labo krastu ar vēl vienu sakoptu un radošu vietu, atjaunots Valmieras muzeja komplekss un Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas tornis, kas pašreiz mirdz bronzas atspulgos. Tiek radīti procesi, kas vēlāk kalpos kā vēsturisku notikumu liecības un vairos valsts labklājību, saglabājot kultūras un mākslas nozares daudzveidību un regularitāti.
Novērojot vispārējo pilsētas straujo izaugsmi, Valmieras Kultūras un mākslas fonds, rīkojot Valmieras glezniecības plenēru, vēlas no jauna uzsvērt vizuālās mākslas neatsveramo nozīmi pilsētas tēla, radošas vides, konkrētās vietas kultūras mantojuma veidošanā. Regulāra mākslinieku piesaistīšana jaunu mākslas darbu tapšanai bagātina ne tikai vietas vēstures liecības, bet rada pieredzes apmaiņu starp jaunajiem māksliniekiem, kuri šobrīd vēl apgūst mācības Valmieras Mākslas vidusskolā, un starp mākslas profesionāļiem, kuriem nereti pamatdarba vide neļauj tikties un kopīgā bohēmā radīt jaunas vēsmas mākslas pasaulē. Tā ir profesionālas mākslas pieejamība reģionos, ko var ne tikai baudīt, bet arī piedzīvot.
No 29.jūnija līdz 3.jūliijam Valmierā norisināsies Valmieras otrais glezniecības plenērs – šoreiz veltīts akvarelim. Ielūdzot uz Valmieru septiņus Latvijas gleznotājus/akvarelistus, tiks radīti mākslas darbi, tajos atdzīvinot Valmieras pilsētu.
Valmiera ir bagāta gan ar savu vēsturi, gan nākotnes plāniem. Pilsētvide un Valmiera aug ar katru dienu, no jauna sakārtojot vēstures pieminekļus un radot jaunas vēstures liecības gan arhitektūrā, gan pilsētas tēlā. Kopš 2015.gada Valmierā tiek atjaunoti un sakāroti Valmieras tēlniecības plenērā radītie mākslas darbi. Ar katru jaunu mākslas norisi pilsētā tiek atklāta kāda vieta, kurā iekļaujas arī mākslas objekti.
Akvarelis ar savu dažādo dabu ir līdzīgs Gaujai – te viegli, gandrīz caurspīdīgi romantisks, te dedzīgi košs, te atkal plūstoši pakļāvīgs un spītīgi patstāvīgs. Akvareļglezniecība pieprasa sava veida prasmes, pacietību, vieglumu un reizē precizitāti. Ja reiz ota ir skārusi papīru, tad labot var tikai ūdens šalts. Taču ar savu rotaļīgumu un virtuozi vieglo plūdumu akvarelis ir mākslas medijs, ko vislabprātāk atzīst mākslas baudītāji un visbiežāk meklē galeriju izstāžu zālēs.
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā novērotā aktivtāte, Rīgas mākslas salonos izsludinātās meistarklases liecina par sabiedrības pastiprināto interesi un vēlmi radīt kopā ar māksliniekiem un baudīt mākslas darba dzimšanas procesu – tieši akvarelim. Strauju atdzimšanu ieguvusī kaligrāfijas māksla, kuras pamatā ir rakstīšana ar spalvu un tinti, ir viens no akvareļa saistošajiem paveidiem. Graciozi izvilktie burti un akvareļa vieglums ilustrācijās strauji apbur ne vienu vien jubilāru apsveikumu kartiņās vai ielūgumos. Arī reklāmdizaina nozarē aizvien biežāk parādās zīmētas etiķetes un gleznoti stāsti.
Valmieras akvarelistu plenērā piedalīsies Patricija un Ilona Brektes, Aleksandra Neberekutina, Neonilla Medvedeva, Laila Balode, Anitra Bērziņa un Baiba Apsīte.
Pēc plenēra praktiskās daļas izskaņas, no 4.jūlija līdz 6.augustam, notiks mākslas darbu noformēšanas un ierāmēšanas process, lai sagatavotu stilistiski vienotu un kvalitatīvu izstādi, ko atklās Valmieras pilsētas svētkos. Izstāde apmeklētājiem būs apskatāma līdz 9.septembrim.
Plenēra norisi rūpīgi dokumentēs foto un video materiālos.