Valmieras Ziņas

Šobrīd nevakcinēti deputāti ir 20 pašvaldībās; cik apzinīgi ir tautas priekšstāvji Valmieras novadā?

Lasīšanas laiks: 3 min

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!) šodienas preses konferencē, informējot par vakcinācijas aptveri pašvaldību deputātu vidū, kā arī pašvaldību amatpersonu darba pienākumu veikšanu pēc 15. novembra, uzsvēra, ka pēc pašvaldību sniegtās informācijas secināms, ka visi domes priekšsēdētāji 15. novembrī būs ar sadarbspējīgiem sertifikātiem, un 92% no pašvaldību deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Kā liecina VARAM informācija, vakcinējušies visi Valmieras novada pašvaldības domes deputāti.

Šobrīd nevakcinēti deputāti ir 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15. novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu. Ministrs preses konferencē norāda, ka katra domes priekšsēdētāja pienākums un atbildība pēc 15. novembra būs nodrošināt pilnvērtīgu domes darbu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Ministrs Plešs (A/P!): “Pašvaldības deputāta statuss neatbrīvo no pienākuma vakcinēties. Tāpat kā pašvaldību deputāti nav tiesīgi iziet ārpus mājas ārkārtas situācijas izsludinātās mājsēdes laikā pēc pulksten astoņiem vakarā bez īpaša pamatojuma, tā arī uz pašvaldību deputātiem attiecas tie paši noteikumi, kas saistoši visām publiskā sektora amatpersonām un darbiniekiem. Jāuzsver, ka šī rīkojuma mērķis ne tikai ir epidemioloģiskās drošības nodrošināšana šobrīd, bet arī epidēmijas apkarošana ilgtermiņā, ko var panākt tikai kāpinot vakcinācijas tempu un atveri. Tas nozīmē, ka tie pašvaldību deputāti, kas pēc 15. novembra nespēs uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, domes darbā nevarēs piedalīties arī attālināti.”

Informējot plašsaziņu mediju pārstāvjus, ministrs atzīmēja, ka ir nosūtījis vēstuli Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai ar aicinājumu topošajā likumā, kas paredz obligātu vakcināciju parlamenta deputātiem, iekļaut normu, kas paredz apturēt deputāta pilnvaras, ja tas nespēj uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu. Attiecīgi, ja pašvaldību deputāts vai deputāte nespēj uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, nākamās domes sēdē domei būs jālemj par deputāta pilnvaru apturēšanu uz laiku, kad ir iegūts sertifikāts, aizvietojot attiecīgo deputātu ar nākošo no saraksta ievēlēto deputātu.

Kā ziņots iepriekš, 8. oktobrī Ministru kabineta sēdē tika pieņemts drošības pasākumu kopums Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, kas tostarp nosaka, ka valsts un pašvaldību institūciju (tai skaitā kapitālsabiedrību) darbinieki un amatpersonas no 2021. gada 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. līdz ar to pienākums vakcinēties attiecas arī uz pašvaldību deputātiem. 

Reaģējot uz šo valdības lēmumu, ministrs izsūtīja vēstuli pašvaldību deputātiem ar aicinājumu atbildīgi un nevilcinoties izpildīt Ministru kabineta rīkojumu. Pašvaldības ir nozīmīga valsts pārvaldes un līdz ar to arī valsts varas sastāvdaļa, kam ir jārūpējas un jāiestājas gan atsevišķi par savu administratīvo teritoriju iedzīvotāju, gan kopumā par visas sabiedrības un valsts interesēm. Tas sevī ietver arī pienākumu vakcinēties un rādīt piemēru iedzīvotājiem.

Jāatzīmē, ka pēdējo divu nedēļu laikā vakcinācijas temps nevakcinēto pašvaldības deputātu vidū audzis par 39 procentiem. Ministrs aicina neizlēmušos pašvaldību deputātus apzināties situācijas nopietnību, savu līdzatbildību pret sabiedrību un vakcinēties; kā arī pateicas tiem valsts un pašvaldību institūciju darbiniekiem un amatpersonām, kas jau izdarījuši izvēli par labu vakcīnai.

Mūsu partneri