Lasīšanas laiks: 2 min
Visi būsim tikai ieguvēji, ja apzināsim reģiona kopīgās vajadzības un ikdienā vairāk domāsim par sadarbību un to, kā citam citu papildināt, atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļas vadītājs Juris Sleņģis, rezumējot diskusiju Smiltenes tehnikumā.
Sarunā par iespējamo nākotnes sadarbību piedalījās Vidzemes augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors, inženierzinātņu doktors Kaspars Osis, Vidzemes augstskolas Inženierzinātņu fakultātes docents un dekāna pienākumu izpildītājs Ojārs Bāliņš un tehnikuma direktors Andris Miezītis.
“Ceļinieku” jaunajā mācību bāzē ar Juri Sleņģi, Kasparu Osi un Ojāru Bāliņu tikās arī Smiltenes novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš, kurš sniedza īsu ieskatu Smiltenes novada uzņēmējdarbībā un stratēģijā.
Vidzemes augstskolas pārstāvji atzina, ka Smiltenes tehnikuma jaunās, modernās tehnoloģijas varētu būt laba prakses vieta mehatroniku studējošiem jauniešiem.
“Trijstūris – Smiltene, Valmiera, Cēsis – bieži tiek minēts stratēģiskās pārrunās par Vidzemes reģiona nākotni. Ideāli, ja spējam viens otru papildināt, nevis uztvert par konkurentiem,”
savu viedokli pauda Vidzemes augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centra direktors Kaspars Osis Kaspars Osis, rosinot diskusijas dalībniekus uz sadarbību ar pašvaldībām un aicinot veidot vienotu platformu, kas ilgtermiņā atmaksāsies, gan domājot par cilvēkresursu izmantošanu, gan uzņēmējdarbības attīstību.
“Kopīgo vajadzību apzināšanās būtiska arī, vēršoties Izglītības un zinātnes ministrijā ar prasībām attiecībā uz reģionam nepieciešamo finansējumu. Līdz ar to daudz skaidrāk varam paust savu, Vidzemes viedokli.”
“Ņemot vērā līdzīgās mācību programmas, Smiltenes tehnikuma jaunieši, kuru izvēlētā specialitāte saistīta ar tūrismu, viesmīlību un būvniecību, var arī turpināt mācības Vidzemes augstskolā,” aicināja Kaspars Osis.
Diskusijā tika pārrunātas galvenās ar izglītību saistītās problēmas, kas skar gan profesionāli izglītojošās mācību iestādes, gan vispārizglītojošās skolas, gan augstskolas. Visi atzina, ka ļoti noderīgi pirms stāšanās augstskolā būtu agrāk plaši apmeklētie sagatavošanas kursi. “Tie būtu vērtīgi tiklab profesionāli izglītojošo skolu audzēkņiem, kuru mācību programmās vispārizglītojošajiem mācību priekšmetiem atvēlēts daudz mazāks stundu skaits, kā arī jauniešiem, kas vēl šaubās, vai izvēlētā specialitāte ir viņu īstā nākotnes profesija,” uzskata Inženierzinātņu fakultātes docents Ojārs Bāliņš.
Viesi augstu novērtēja Smiltenes tehnikuma jauno mācību bāzi. “Tas, ko šobrīd šeit redzam, lielā mērā ir arī tehnikuma direktora Andra Miezīša nopelns. Viņš ir gan izcils stratēģis, gan labs saimnieks, kurš prot iet līdzi laikam un katrai problēmai rast stratēģiski pareizāko risinājumu. Andrim Miezītim par visu ir savs redzējums, viņa viedoklī vienmēr ir vērts ieklausīties,” atzina Latvijas Tirdzniecības kameras Vidzemes nodaļas vadītājs Juris Sleņģis.
Tikšanās noslēdzās ar apņemšanos tikties sarunās par jau konkrētu sadarbību, lai kopīgi veidotu vidi, kas iedrošinātu jauniešus izvirzīt augstus mērķus un neļauties vieglas peļņas vilinājumam, atsakoties no saviem sapņiem un nākotnes iespējām.