Lasīšanas laiks: 3 min
Valcēniete Laura Amanda Ģērmane studē Vidzemes Augstskolas studiju programmas “Biznesa vadība” 2. kursā, bet brīvajā laikā viņa aizraujas ar interesantu hobiju – sapņu ķērāju veidošanu.
Kā tu sāki nodarboties ar sapņu ķērāju darināšanu?
Tas notika pirms aptuveni trim gadiem, kad internetā nejauši uzgāju pamācību, kā veidot sapņu ķērājus. Mani tas ieinteresēja, tādēļ pati arī nolēmu pamēģināt tādu sev uztaisīt. Man tas arī izdevās. Protams, pirmajā reizē tas sanāca diezgan šķībs un neprecīzs, tomēr es sapratu, ka pie tā neapstāšos un taisīšu vēl. Tolaik vēl mācījos vidusskolā un mums bija iespēja pieteikties veidot savu mācību firmu. Domāju, kādēļ gan nepamēģināt? Iepriekš nebiju dzirdējusi, ka citi būtu taisījuši sapņu ķērājus, tāpēc tā likās pietiekami oriģināla ideja. Nodibināju mācību uzņēmumu “Dreamer”, un divus gadus pēc kārtas arī veidoju sapņu ķērājus, kā arī tos pārdevu, braukājot pa tirdziņiem. Līdz šim esmu izgatavojusi aptuveni 100 dažādus ķērājus, apdāvinot draugus, radus, kolēģus un paziņas.
Kas tevi piesaista sapņu ķērājos?
Diedziņu un pērlīšu vēršana, krāsu kombinēšana – pats tapšanas process man ir kā meditācija. Tas ļoti nomierina, turklāt man ļoti patīk mazo detaļu izstrāde. Un, kad darbs paveikts, ir liels prieks par gala rezultātu.
Sapņu ķērāju darināšanu var pieskaitīt pie rokdarbiem?
Jā, es domāju, ka noteikti var. Ar cita veida rokdarbiem – izšūšanu, adīšanu, tamborēšanu es nenodarbojos. Pagaidām esmu atradusi vienu virzienu, kas mani patiesi interesē un aizrauj. Turklāt nesen sāku veidot ne tikai sapņu ķērājus, bet arī auskarus tādās pašā formā, bet protams, mazākā izmērā. Esmu mēģinājusi arī gatavot kaklarotas pēc šī paša principa.
Pieņemsim, ka arī es esmu nolēmusi izgatavot sapņu ķērāju. Kādi materiālu tam nepieciešami un kur tos iespējams atrast?
Es izmantoju zaļu metāla drātiņu, kuru var iegādāties floristikas veikalos, un to arī var viegli salocīt nepieciešamajā formā. Kā alternatīvu var izmantot arī tumši sarkanās koka klūdziņas, taču tās ir grūtāk atrast. Apļa aizpildīšanai var izmantot dažādas veida diegus un dzijas. Lai apstrādātu apļa pamatni, ieteicams izmantot ādas strēmelītes. Virteņu veidošanai izmantoju gan parastās vistu spalvas, kuras atvedu no laukiem, gan arī krāsotās, kuras iegādājos veikalā. Turpat var atrast arī dažādas pērlītes, kuras izmantot sapņu ķērāju veidošanā. Lai savienotu atsevišķas detaļas, ieteicams nopirkt metāla riņķīšus, kurus var atrast rokdarbnieku veikalos, kā arī, otrreiz izmantojot nevajadzīgas rotas, piemēram, auskarus.
Tev pašai noteikti arī ir savs sapņu ķērājs? Sena Ziemeļamerikas indiāņu leģenda vēsta, ka, pakarinot to virs gultas galvgaļa, ķērājs “notvers” savā rāmīša tīklā labos sapņus, savukārt sliktos izkliedēs. Vai tu tam tici?
Jā, man pašai arī savs lielais sapņu ķērājs. Gan pēc pašas pieredzes, gan arī citu atsauksmēm, varu teikt, ka tiem tiešām kaut kas piemīt. Reiz uzdāvināju ķērāju savai klasesbiedrenei. Pēc pāris mēnešiem viņa pienāk pie manis un saka: “Zini, pārkārtojot istabu, es noņēmu tavu sapņu ķērāju, un man naktīs ir sākuši rādīties murgi.” Pēc mana ieteikuma viņa nolika to atpakaļ vecajā vietā, un pēc tam vairs nekādu sūdzību nebija. Lai arī tas var izklausīties smieklīgi, bet ķērājiem ir jāpierod pie cilvēka, kuram tas pieder. Turklāt šajā laikā, kamēr notiek šī sasaistīšanās starp sapņu ķērāju un viņa īpašnieku, var gadīties, ka naktī rādīsies dīvaini sapņi, pat murgi, taču tas pēc neilga laika pāriet.
Kas jāņem vērā, veidojot sapņu ķērāju?
To nekādā gadījumā nedrīkst darīt, ja esi dusmīgs. Es ticu tam, ka ikvienā ķērājā, kuru gatavoju, es ielieku daļu savas enerģijas, tādēļ tai ir jābūt maksimāli pozitīvai. Pievēršu uzmanību arī krāsām. Man pašai ļoti patīk veidot sapņu ķērājus oranžos un zilos toņos.
Ja arī tu vēlies izgatavot sapņu ķērāju, skaties video pamācību (angļu valodā) šeit: