Lasīšanas laiks: 2 min
Erasmus+ prakses pieredzes stāsts par Sandi Reinertu – enerģisku jaunieti, kurš dzimis Alūksnē, taču jau kopš sākumskolas laikiem dzīvo Valmierā, kur līdz 9.klases pabeigšanai mācījās Valmieras Viestura vidusskolā. Sandis šobrīd ir Valmieras tehnikuma 4.kursa audzēknis un apgūst pavāra profesiju, jo viņam vienmēr paticis uzturēties virtuvē un gatavot, kā arī veikt dažādus eksperimentus ar ēdieniem, kas arī ļoti palīdzējis nākotnes profesijas izvēlē. Topošie pavāri, tostarp Sandis, apgūst gatavot un noformēt dažādas sarežģītības ēdienus, ievērojot ēdienu gatavošanas tehnoloģiju, uzņēmuma paškontroles sistēmas prasības un racionālu visu resursu apriti, nodrošināt ražošanas tehnoloģiskā aprīkojuma sagatavošanu un lietošanu darbā, izvērtēt izejvielu, starpproduktu un gatavo ēdienu kvalitāti.
Erasmus+ mācību prakses tika aizvadītas divās valstīs – Dānijā un Slovākijā. Dānijas prakse atmiņā palikusi vairāk, jo bijusi iespēja mācīties pavārskolā pie pieredzējušiem un ļoti profesionāliem skolotājiem. Dānija pārsteigusi ar to, cik attīstītā līmenī ir kulinārijas nozare, savukārt, Slovākijas praksē pieredzētais licies daudz līdzīgāks Latvijā jau ierastajam un redzētajam. Dienas praksē tika aizvadītas darbojoties virtuvē, sekojot šefpavāru norādēm. Pārsvarā tika veikti standarta ikdienas darbi – ēdiena pagatavošana un sadalīšana porcijās. Prakses kolēģi un vadītāji bija ļoti atsaucīgi un pieredzējuši savā jomā, sniedza jauniešiem vērtīgus padomus, ko tālāk būs iespēja izmantot savās profesionālajās gaitās. Ārpus ikdienas mācību prakses darbiem, jaunieši arī devās ekskursijās, kā spilgtāko un iespaidiem bagātāko var minēt Augsto Tatru apskati Slovākijā.
Erasmus+ prakses laikā tika iegūtas jaunas un vērtīgas zināšanas un tehnoloģijas, kas turpmāk ļoti palīdzēs tālākajās gaitās kulinārijas jomā. Iespēja doties Erasmus+ mācību praksē gūt starptautisko pieredzi savā jomā viennozīmīgi bijusi ļoti interesanta un neatsverama. Šāda veida pieredze ļauj kaut nedaudz izlauzties no savas komforta zonas un gūt jaunas iemaņas, kas lieti noder ikdienas darbā, tāpat arī prieks par iespēju praktizēt svešvalodu iemaņas saziņā ar citiem prakses kolēģiem un pasniedzējiem.
Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei” Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.