Lasīšanas laiks: 2 min
No 23. līdz 26. janvārim Valmierā un Cēsīs norisināsies jau desmitās Baltijas karavīru ziemas sporta spēles, portālu “Valmieras Ziņas” informēja NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta Komunikācijas pārvalde.
Aptuveni 170 Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas karavīri un jaunsargi ziemas sporta spēlēs sacentīsies vairākos sporta veidos un disciplīnās.
Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas – biatlona kompleksā „Cēsis” Baltijas valstu karavīri, un jaunsargi sacentīsies slēpošanā – jauktajā stafetē un individuālajās sacensībās –, kā arī biatlonā – sprinta distancē un jauktajā stafetē. Savukārt Valmieras Olimpiskā centra ledus hallē Baltijas valstu un Zviedrijas karavīri mērosies spēkiem hokeja sacensībās, bet uz Ungura ezera ledus – zemledus makšķerēšanā.
Valmieras Olimpiskajā centrā 24. janvārī plkst. 18.15 hokeja atklāšanas spēlē tiksies Latvijas Bruņoto spēku komanda ar Igaunijas karavīru komandu. 25. janvārī plkst. 10.15 sacentīsies Lietuvas un Latvijas bruņoto spēku hokeja komandas, bet plkst. 18.15 Zviedrija pret Latvijas bruņoto spēku komandu. 26. janvārī plkst. 10.15. notiks spēles par 3., 4. vietu, savukārt plkst. 11.30 gaidāma fināla spēle par pirmo vietu.
Cēsīs 25. un 26. janvārī visu dienu norisināsies zemledus makšķerēšana, savukārt 25. janvārī no plkst. 10.00 līdz 12.00 notiks distanču slēpošana, bet no plkst. 14.30 līdz 15.30 biatlona sacensības. 26. janvārī no plkst. 09.40 līdz 10.30 turpināsies distanču slēpošanas un biatlona sacensības karavīriem, bet no plkst. 10.30 līdz 11.30. – jaunsargiem.
Desmitās Baltijas valstu karavīru ziemas sporta spēles aicināts apmeklēt ikviens interesents, tostarp arī komandu cīņas hokejā Valmieras Olimpiskajā centrā Valmierā. Ieeja uz spēlēm ir bez maksas.
Baltijas valstu karavīru ziemas sporta spēles Latvijā norisināsies desmito reizi. 2014. gadā Latvijas Bruņotie spēki organizēja pirmās Baltijas valstu Karavīru ziemas sporta spēles. Šāda veida Baltijas valstu bruņoto spēku sadarbība lielā mērā ir veicinājusi arī Latvijas karavīru fizisko sagatavotību, meistarību un izaugsmi sportā, kas ļauj cīnīties visaugstākajā līmenī arī Starptautiskās Militārās sporta asociācijas (CISM) reģionālajos un pasaules čempionātos, kā arī Pasaules karavīru sporta spēlēs, kuras tiek dēvētas arī par karavīru olimpiskajām spēlēm.