Lasīšanas laiks: 2 min
31.decembrī no plkst. 23.00 līdz 1. janvāra plkst. 1.00 durvis bezmaksas apmeklējumam vērs Valmieras muzeja Izstāžu nams, informē Valmieras pilsētas pašvaldībā.
Muzejā aplūkojamas izstādes: Anitas Melderes gleznas (1.stāvs), Ainas Božas gleznas (2.stāvs) un izstāde “Lelles, lellītes. Spēles, spēlītes” (Velvju zāle), kā arī SIA “VTU Valmiera” 70.gadadienai veltītā izstāde (2.stāva semināra telpa).
Anitas Melderes izstāde Valmierā ir veltīta portreta žanram. Tieši ar portretu – sirmas lauku māmiņas gleznojumu ”Ziema”, Anita Meldere sevi pieteica kā jaunu autori 1972. gadā 9. Jauno mākslinieku darbu izstādē Rīgā, Valsts Aizrobežu mākslas muzejā. Tajā pašā gadā jaunā māksliniece guva ievērību ar pašportreta gleznojumu – darbu ”Spogulis”, kas tika eksponēts 6. Republikas portretu izstādē. Sekoja pirmās recenzijas un pirmie atzinīgie vērtējumi presē, pirmie pirkumi no izstādēm, tika slēgti līguma darbi, kā tas bija toreiz, tajā tālajā sabiedriskajā iekārtā, informē Valmieras muzejā.
Aina Bože ir psiholoģe, mūziķe, gleznotāja. Gleznot Aina sāka 31 gada vecumā pēc pārslimota ērču encefalīta smagā formā un uzskata, ka pusgadu ilgā slimošana bija to vērta, jo tā lielā mērā uzlabojusi viņas dzīves kvalitāti un palīdzējusi realizēties kā radošam cilvēkam. Viņa ir absolūts autodidakts, nevienu stundu, nekad, nekur un neko nav mācījusies saistībā ar gleznošanu. Viņa neglezno pēc uzstādījumiem, nekopē, viņa vienkārši liek uz audekla savas sajūtas krāsās un formās.
Izstādē “Lelles, lellītes, spēles, spēlītes” apskatāmas gan privātkolekciju lelles un spēles, gan arī Valmieras, Cēsu un Limbažu muzeja, Naukšēnu cilvēkmuzeja un citu Latvijas muzeju krājumos glabātie priekšmeti. Ar lellēm un bērnudārza inventāru dalījušās arī Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” un “Krācītes”. Tāpat izstādes laikā muzejā viesojas filmu studijas “Animācijas brigāde” varoņi un lelles, kā arī ciemiņi no dažādām pasaules valstīm, piemēram, Ķīnas, Tibetas, ASV, Kanādas u.c.
SIA “VTU Valmiera” 70.jubilejai veltītajā izstādē iespējams uzzināt, kā mainījās pilsētas sabiedriskā transporta piedāvājums no dažiem ormaņiem 19. un 20.gadsimta mijā līdz iespējai izmantot ar motoru darbināmus autobusus un taksometrus; kā veidojās uzņēmums; kā attīstījies tā transportlīdzekļu parks; kas bijis pie uzņēmuma vadības stūres; kas vēl bez sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanas ir uzņēmuma pakalpojumu klāstā; kas ir šoferi – miljonāri; kā attīstījušās uzņēmuma filiāles – Rūjienas, Smiltenes un Valkas autoostas; kā mainījies Valmieras pilsētas maršrutu autobusu tīkls; kāds uzņēmums ir pašlaik.